5 sposobów na seniora. Oto, jak naciągacze wykorzystują osoby starsze

Europejskie Centrum Konsumenckie opublikowało kilka najbardziej drastycznych przykładów skarg, z jakimi zwracają się do nich seniorzy. Pomysłowość naciągaczy nie zna granic. Często jednak za zaistniałe sytuację odpowiedzialność ponoszą seniorzy i ich bliscy.

telemarketing, praca

żródło: ShutterStock

Szwajcarski sprzedawca oferujący maszynki do golenia

Bardzo często do ECK Polska zgłaszają się konsumenci poszkodowani przez szwajcarskiego przedsiębiorcę sprzedającego maszynki do golenia czy bieliznę. Większość spraw dotyczy analogicznego problemu. Telemarketerzy pracujący dla przedsiębiorcy kontaktują się z wybranymi osobami telefonicznie i informują o rzekomej nagrodzie wylosowanej w konkursie. Konsument, który godzi się na otrzymanie towaru, jest informowany o obowiązku pokrycia kosztów przesyłki w kwocie ok. 20 złotych. Po otrzymaniu pierwszej przesyłki, konsumenci otrzymywali kolejne paczki – już niezamówione wraz z fakturami, które opiewały na już wyższe kwoty.

Przedsiębiorca twierdził, iż konsument godząc się na otrzymanie pierwszej przesyłki, godził się na zawarcie umowy o cykliczną dostawę kolejnych partii towaru.

Trudnością w sprawie był fakt, iż przedsiębiorca docelowo jest zarejestrowanych w Szwajcarii, a przesyłane paczki były nadawane z oddziału znajdującego się w Holandii. Konsumenci byli zdezorientowani co do zasad i możliwości odstąpienia od umowy oraz obowiązku odesłania towaru do przedsiębiorcy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • starszy(2015-07-09 10:33) Zgłoś naruszenie 00

  Jeżeli ten jest przeznaczony głownie dla seniorów, to należy zastosować jeszcze mniejsze literki, zmniejszyc kontrast miedzy tekstem a tłem, i może jeszcze jakies migajace wstawki dodać - byłoby super! P.S. Gdyby gościu odpowiedzialny za ten artykół pracował u mnie, to od tej chwili by miał juz duuuuzo wolnego czasu, na zielonej trawce, dureń.

  Odpowiedz
 • Anna(2015-07-20 21:14) Zgłoś naruszenie 00

  Szanowny panie straszy wystarczy zaznaczyc tekst jak do skopiowania i juz mamy bialy tekst na niebieski tle i dobrze sie czyta.

  Odpowiedz
 • babcia genia(2015-09-07 23:12) Zgłoś naruszenie 00

  ja tak zrobila i kicha. zle się czyta. dlaczego nie ma jak oszukują panie, tylko jak oszukują starych dziadów? Stare dziady chłopy są same sobie winne, bo w autobusach to tylko patrzą na smarkule i jedno im w tych starych chłopskich łbach. A te smarkate to ich tylko szczują tfuj!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!