5 sposobów na seniora. Oto, jak naciągacze wykorzystują osoby starsze

Europejskie Centrum Konsumenckie opublikowało kilka najbardziej drastycznych przykładów skarg, z jakimi zwracają się do nich seniorzy. Pomysłowość naciągaczy nie zna granic. Często jednak za zaistniałe sytuację odpowiedzialność ponoszą seniorzy i ich bliscy.

Emeryt

żródło: ShutterStock

Skuszona reklamą telewizyjną obuwia

Konsumentka – starsza Pani, została skuszona reklamą telewizyjną obuwia domowego. Pan zadzwoniła pod wskazywany w reklamie numer i zamówiła obuwie. Po kilku dniach otrzymała przesyłkę i zobaczyła, że dostarczone jej obuwie nijak się ma do reklamowanego towaru.

Reklama telewizyjna prezentowała wysokiej jakości obuwie wykonane z najwyższej jakości materiałów (w tym wełny) producenta niemieckiego. Jakość i wygląd przesłanego towaru w znaczący sposób odbiegała od prezentowanego w reklamie wzorca.

Dodatkowo konsumentka odkryła na towarze adnotacje: wyprodukowano w Chinach. Konsumentka postanowiła zwrócić reklamowanego obuwie, ale dopiero wtedy uświadomiła sobie, iż tak naprawdę nie ma żadnej wiedzy co do podmiotu z którym zawarła umowę. Towar został dostarczony przez kuriera. Na opakowaniu nie było żadnej adnotacji dotyczącej danych nadawcy. Również reklama w TV czy infolinia, nie udzielały takich informacji.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • starszy(2015-07-09 10:33) Zgłoś naruszenie 00

  Jeżeli ten jest przeznaczony głownie dla seniorów, to należy zastosować jeszcze mniejsze literki, zmniejszyc kontrast miedzy tekstem a tłem, i może jeszcze jakies migajace wstawki dodać - byłoby super! P.S. Gdyby gościu odpowiedzialny za ten artykół pracował u mnie, to od tej chwili by miał juz duuuuzo wolnego czasu, na zielonej trawce, dureń.

  Odpowiedz
 • Anna(2015-07-20 21:14) Zgłoś naruszenie 00

  Szanowny panie straszy wystarczy zaznaczyc tekst jak do skopiowania i juz mamy bialy tekst na niebieski tle i dobrze sie czyta.

  Odpowiedz
 • babcia genia(2015-09-07 23:12) Zgłoś naruszenie 00

  ja tak zrobila i kicha. zle się czyta. dlaczego nie ma jak oszukują panie, tylko jak oszukują starych dziadów? Stare dziady chłopy są same sobie winne, bo w autobusach to tylko patrzą na smarkule i jedno im w tych starych chłopskich łbach. A te smarkate to ich tylko szczują tfuj!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!