« Powrót do artykułu

Sprzedawca nie poinformował o prawie do zwrotu towaru? Zwykły termin wydłuża się o rok

Ustawodawca uznał, że obowiązek informowania o prawie do odstąpienia od umowy jest szczególnie ważny. Jeśli więc przedsiębiorca go nie wypełni, to zwykły czternastodniowy termin ulega wydłużeniu o dodatkowe 12 miesięcy (czyli wynosi łącznie 12 miesięcy i 14 dni od chwili odebrania towaru). Mówi o tym art. 29 ust. 1 ustawy.

zakupy, karta płatnicza

żródło: ShutterStock

Kiedy czas na zwrot towaru wydłuża się do roku?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Włodek(2015-01-04 20:22) Zgłoś naruszenie 00

    a może byś tak dziennikarzyno poinformował w ramach wzbudzenia jeszcze większej sensacji że dotyczy to wyłącznie sprzedaży wysyłkowej, bo tak wielu innych zrozumie jak ty baranie

    Odpowiedz
  • Paweł Maciakiewicz(2015-01-08 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    Niestety brakuje podstawowej informacji jakiego rodzaju sprzedaży dotyczy możliwość zwrotu. Mamy tu do czynienia ze sprzedaż na odległość. To jednak nie wynika z artykułu i może wprowadzać w błąd czytelnika i to zarówno o terminie 14 dniowym jak i o jego wydłużeniu nawet do roku.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!