Te miejsca musisz zobaczyć w 2014 roku

Portal TripAdvisor zebrał opinie turystów z całego świata i na tej podstawie wyłonił 10 miast na świecie, które turyści chcieliby najbardziej zobaczyć w 2014 roku. Zobaczcie, dokąd warto się wybrać w czasie tegorocznych wakacji.

Pekin

żródło: ShutterStock

Pekin – stolica Chin. Jedno z największych miast świata. Potrafi zachwycić niezwykle urokliwymi Hutongami – czyli tradycyjną zabudową dawnego miasto, oraz nowoczesnością – przykładem może być Terminal 3 na lotnisku w Pekinie, który swoim wyglądem przypomina smoka. Historia Pekinu jest niezwykła - sięga aż 3000 lat wstecz. To właśnie w Pekinie, w Zakazanym Mieście mieszkały dynastie, które przez wieki sprawowały władzę w Chinach. Dzięki temu współczesny turysta będzie poruszony ilością światowej klasy zabytków, które znajdują się w samym mieście, jak i pobliskich okolicach. Do największych atrakcji turystycznych Pekinu należy zaliczyć: wspomniane wcześniej Zakazane Miasto, Świątynię Nieba, Pałac Letni, Plac Tian’anem, leżące obok Pekinu zabudowania Wielkiego Muru Chińskiego oraz grobowce dynastii Ming.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • sławko(2014-07-08 21:00) Zgłoś naruszenie 00

    Chiny to bardzo interesujące państwo jak dla mnie. Moim marzeniem jest wycieczka objazdowa po tym kraju i tak się właśnie przymierzam od paru lat. Od paru lat nie wyjeżdżam na wakacje i oszczędzam na taki trip. Już nawet upatrzyłem sobie w Itace "Wejście smoka" się nazywa. Pekin, Szanghaj i klasztor Szaolin to trzy miejsca, które muszę w życiu zobaczyć :)

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!