Najchętniej odwiedzane przez turystów hiszpańskie wyspy

Zobaczcie galerię 10 najchętniej odwiedzanych przez turystów wysp należących do Hiszpanii.

 • 10. miejsce: La Gomera – przedostatnia pod względem powierzchni (378 km²) wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich zaliczanych do Makaronezji.
 • 9. miejsce: Formentera - niewielka wyspa, położona zaledwie 11 km od wybrzeża Ibizy. Powierzchnia wyspy to 82 km². W najwęższym miejscu Formentera ma zaledwie 2 km. Formentera zachwyca swoimi pięknymi plażami i turkusową wodą, która przypomina rajskie widoki z Karaibów. Plaże na Formenterze są uważane za najlepsze na całym wybrzeżu Morza Śródziemnego.
 • 8. miejsce: La Palma - jedna z siedmiu dużych Wysp Kanaryjskich. Oferta noclegowa La Palmy jest dość skromna (w porównaniu do innych Wysp Kanaryjskich) i ogranicza się do 7500 łóżek. Zjawisko turystyki masowej na wyspie jeszcze nie zaistniało (liczba dużych hoteli jest ograniczona). Na wyspie rozwija się przede wszystkim turystyka alternatywna i niezorganizowana w sposób masowy.
 • 7. miejsce: Ibiza – jedna z najbardziej imprezowych wysp świata. Przez turystów została okdryta w latach 70-tych XX wieku. Dzisiaj jest to miejsce gdzie rozwinęła się turystyka masowa. Lotnisko na Ibizie jest jednym z największych w Hiszpanii co do liczby pasażerów. Swoją dużą popularność to miejsce zawdzięcza między innymi temu, że na krótki czas przed staniem się celem wycieczek turystów, wyspa ta była celem wycieczek hippisów. Ibiza, dzięki sławnym klubom muzycznym, takim jak Pacha, Space, Privilege, Amnesia kojarzona jest z muzyką elektroniczną (do 2008 r. głównie gatunkiem trance, obecnie także gatunkami house, minimal oraz techno).
 • 6. miejsce: Majorka - największa w archipelagu Balearów wyspa hiszpańska na Morzu Śródziemnym o długości około 100 km i powierzchni 3600 km². Zamieszkuje ją około 846 000 mieszkańców. Głównym miastem i stolicą wyspy jest Palma de Mallorca. Majorka jest jedną z najchętniej wybieranych przez turystów wysp położonych na Morzu Śródziemnym.
 • 5. miejsce: Gran Canaria – jedna z większych wysp wchodzących w skład Wysp Kanarysjkich. Uwielbiana przez turystów z całego świata, którzy tłumnie zjeżdżają się na południowe wybrzeże Gran Canarii, do takich miejscowości jak: - Maspalomas (z przyległym Meloneras), Playa de Ingles i San Agustin. Maspalomas znane jest ze swojego ekosystemu wydmowego, często odwiedzanego, którego przetrwanie jest niestety zagrożone poprzez rozwój urbanistyczny przeszkadzający odtwarzaniu się wydm.
 • 4. miejsce: Minorka (hiszp., katal. Menorca) – wyspa hiszpańska na Morzu Śródziemnym, druga co do wielkości w archipelagu Balearów. Długość około 50 km, szerokość około 16 km, powierzchnia 668 km². Wyspa słynie ze wspaniałych, unikalnych w swej klasie megalitów takich jak navety - kamienne grobowce komorowe, czy taule - w jęz. katal. oznaczające stół. W starożytności należała do Kartaginy, następnie do Rzymu.
 • 3. miejsce: Teneryfa - Jest największą i najludniejszą wyspą w archipelagu Wysp Kanaryjskich i najludniejszą hiszpańską wyspą. Teneryfa, choć geograficznie leży w północnej Afryce, jest integralną częścią Hiszpanii i Unii Europejskiej. Na Teneryfie znajdują się dwa obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO: wulkan Teide, który jest parkiem narodowym, oraz zabytkowe miasto La Laguna.
 • 2. miejsce: Lanzarote jest wyspą wysuniętą najbardziej na północ i wschód w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Często nazywana jest "wyspą wulkanów". Jej powierzchnia w większości utworzona jest przez lawę wulkaniczną. Ostatni wybuch wulkanu miał miejsce w 1824 roku. Największe atrakcje turystyczne Lanzarote to: krater El Golfo, Park Narodowy Timanfaya, Salinas del Janubio, Mirador del Rio - taras widokowy na sąsiednią wyspę Graciosa
 • 1. miejsce: Fuerteventura – hiszpańska wyspa, położona we wschodniej części archipelagu Wysp Kanaryjskich, na Oceanie Atlantyckim, nieopodal północno-zachodnich wybrzeży Afryki. Fuerteventura jest najstarszą wyspą wchodzącą w skład Wysp Kanaryjskich – powstała 21 milionów lat temu. Najwyższy szczyt to Pico de la Zarza (812 m n.p.m.) położony w południowo-zachodniej części wyspy. Dominuje pustynny krajobraz, wraz z masywem wulkanicznym.
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!