« Powrót do artykułu

List nie doszedł? Reklamację złożysz przez internet

Rząd szykuje ułatwienia w reklamacjach usług pocztowych. Jedną z nowości, jakie zakłada projekt rozporządzenia regulującego te kwestie, jest umożliwienie reklamacji drogą elektroniczną. Co prawda Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zostawia furtkę: reklamacja drogą e-mailową będzie możliwa tylko, „o ile nie stoją temu na przeszkodzie techniczne możliwości operatora pocztowego”, to na pewno takie możliwości wprowadzą najwięksi z nich. Z Pocztą Polską na czele (ponad 80 proc. udziału w rynku).

List

żródło: ShutterStock

Listy w skrzynce

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • reklamacje na poczcie(2013-06-05 09:23) Zgłoś naruszenie 00

  reklamacje na poczcie to fikcja, każdy dostaje tą samą odpowiedź. Nikt za nic tam nie odpowiada. Totalne dziadostwo.

  Odpowiedz
 • Hm...(2013-06-06 10:19) Zgłoś naruszenie 00

  Aby mieć gwarancję dostarczenia przesyłki (nawet) listowej trzeba ją ubezpieczyć np. na minimum 100 zł (koszty groszowe) i wtedy jak zaginie taki list domagać się zwrotu kosztów.

  Klient zarobi a PP straci.

  Po dziesiątkach tysięcy takich akcji może by się nauczyli gwarantować dostarczenie przesyłki.

  Odpowiedz
 • coma(2013-06-06 22:49) Zgłoś naruszenie 00

  a skąd bede wiedział że przesyłka np,list nie doszedł jak poczta nie monitoruje listówm a ja mam dzwonic do wszystkich co wysłałem list i pytać sie czy przyszedł to jest chore

  Odpowiedz
 • Hm...(2013-06-07 19:34) Zgłoś naruszenie 00

  Od tego są polecone i wtedy dzwonisz tylko na pocztę albo polecone z potwierdzeniem (żółta karteczka), która musi wrócić do nadawcy. Jak nie wróci to masz pewność, że PP nawaliła.

  Fakt, że to jest droższe rozwiązanie bo kosztuje prawie 7 zł za list ale masz pełny monitoring i takie listy raczej zawsze dochodzą.

  Kiedyś miałem taki przypadek, że poczta dostarczyła list z dużym opóźnieniem (zawsze wysyłam z priorytetem) a listonosz wpisał datę (2 dni od nadania przeze mnie przesyłki a dostarczył znacznie później), którą adresat powinien wpisać samodzielnie. Na szczęście adresat dobrze się zachował - skreślił fałszywą datę i wpisał realną więc to daje pewien obraz szanowania klienta.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!