« Powrót do artykułu

Jak ukrócić podkradanie i oszukiwanie klientów? Jest szansa na poprawę ochrony konsumentów

Posłowie chcą, by umowy zawierane na odległość konsument mógł rozwiązać w każdej chwili, a nie tylko w ciągu 14 dni.

umowa

żródło: ShutterStock

Zdaniem posłów zasiadających w komisji „znacząca część umów inicjowanych na odległość, a zawieranych poza siedzibą przedsiębiorcy, jest wynikiem nieuczciwego podejścia do klienta czy wręcz oszustwa”. Ich zdaniem 14-dniowy okres na rozwiązanie takiej umowy jest niewystarczający. I już mają pierwszą propozycję.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • sn(2018-03-22 22:10) Zgłoś naruszenie 70

  Oszukują na telefon , wciskają bzdety podkładają umowy kredytowe z olbrzymimi narzutami ,wpisują z prądem umowy np. na 6 lat itp , szczególnie ludziom starszym ,konieczna jest ich ochrona przez RP. Skala problemu jest duża !!!.

  Odpowiedz
 • antypokaz(2018-03-22 11:43) Zgłoś naruszenie 70

  W ogóle organizowanie tzw. "pokazów", na których się starszym, naiwnym ludziom, wciska niepotrzebne im do niczego gadżety za grube tysiące zł. z załatwieniem na miejscu trudnego do spłacenia kredytu, POWINNO BYĆ ZDELEGALIZOWANE I SUROWO KARANE!

  Odpowiedz
 • dawno już powinien być porządej w tej sprawie(2018-03-23 08:30) Zgłoś naruszenie 40

  Te firmy oszukują ludzi w podeszłym wieku. Umowy skonstruowane są tak, żeby grozić starym ludziom procesami, czego ktoś kto ma 800 zł emerytury się boi. Na łażenie po urzędach tacy ludzie też nie mają siły. Tymczasem państwo polskie wspiera takich oszustów, którzy podszywają się np. przy pomocy podobnych nazw pod znane firmy. Do tego takie firmy stosują niedozwolone klauzule umowne, ale co z tego, skoro proces w tej sprawie trwa ok. 2 lata, czyli zazwyczaj tyle co umowa. Podobnie z rozwiązywaniem takich oszukańczych umów. Są konstruowane tak, żeby starsi ludzie mieli problem ze zrozumieniem jak to zrobić, a jak przegapią datę to znowu przymusowa "promocja" i kary umowne za rozwiązanie. I to dziadostwo funkcjonuje w "państwie prawa", za jaki ma się ten kraj.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • StAAbrA(2018-03-22 12:00) Zgłoś naruszenie 10

  POsłowie , i reszta elementu PWR (POlskojęzyczna wspólnota rozbójnicza) , żyją z kryminalnego procederu firm . urzędów i instytucji . W innych krajach - też ; w mniejszym , lub większym stopniu . W POlsce , oczywiście , w większym .

  Odpowiedz
 • Mariusz(2018-04-27 09:03) Zgłoś naruszenie 00

  bezsens.. to fakt, że należy znaleźć inne metody na ochronę konsumenta ale pomysły takie jak ten zniszczą rynek.. polak potrafi przecież i niech ktoś powie, ze klient nie oszuka tez żadnego przedsiębiorcy wykorzystując takie pomysły szanownie nam panujących.. można inaczej chronić oszukanych klientów nie uderzając w rynek.. za chwile dojdzie do absurdalnej sytuacji gdzie bedzie nalezalo chronić sprzedawców a nie kupujących.. bezsens

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!