Zakupy na odległość

30 marca 2014 r.

Kupujesz w Internecie ebooki i pliki muzyczne? Podlegasz innym przepisom niż kupując inne produkty30 marca 2014 r.

Kupując w sieci produkty cyfrowe takie jak ebooki lub pliki muzyczne konsumenci podlegają innym przepisom prawnym niż w przypadku zakupu standardowych (fizycznych) produktów. Julia Mandel, prawniczka w firmie Trusted Shops, specjalizująca się m.in. w e-handlu, podpowiada jakie prawa i obowiązki mają konsumenci, którzy zakupili produkty cyfrowe przez internet.

13 marca 2014 r.

Sprawdź, co wie o tobie Google

Chcesz sprawdzić, ile wie o tobie internet? Po prostu się „wygugluj”. W ten sposób dowiesz się o wszystkich zapomnianych kontach w serwisach społecznościowych, sklepach internetowych czy też na forach i grupach dyskusyjnych. Dowiesz się również czy twoje dane, publikacje oraz inne zasoby nie trafiły „przypadkiem” na czyjąś prywatną stronę. Kiedy już sporządzisz szczegółowy raport na temat swojej obecności w Google, możesz przystąpić do procesu „usuwania się” z internetu.

Zanim zdecydujesz się zatrzeć ślady po swojej obecności w serwisach społecznościowych warto zajrzeć również na stronę JustDeleteMe, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące procesu usuwania konta w ponad stu popularnych serwisach internetowych.

Jak „usunąć się” z internetu?13 marca 2014 r.

Internet pamięta. To, co raz pojawi się w sieci, zostaje w niej na zawsze. Dlatego warto dobrze zastanowić się przed umieszczeniem w internecie zdjęcia, filmu, wpisu czy też jakiegokolwiek innego materiału narażającego na szwank naszą prywatność. Co jednak, gdy „mleko już się rozlało”? O ile zatarcie wszystkich śladów swojej obecności w wirtualnej przestrzeni – póki co - jest praktycznie niemożliwe, o tyle istnieje kilka skutecznych sposobów na zapewnienie sobie większej anonimowości w sieci.

28 lutego 2014 r.

Loteria

Kara zamiast nagrody za udział w niesprawdzonej loterii28 lutego 2014 r.

Kolega namawia mnie do zainteresowania się różnorakimi internetowymi konkursami i loteriami. Dodaje, że jeśli mam trochę czasu, mogę również zająć się zakładami sportowymi. Przekonuje, że nie wymaga to dużego nakładu sił, a przy odrobinie szczęścia można zgarnąć wiele nagród, od książek i płyt z filmami do pieniędzy. Czy rzeczywiście jest to tak proste? – pyta pan Wojciech.

21 lutego 2014 r.

Whiskey

Czy sprzedaż alkoholu w Internecie jest legalna?21 lutego 2014 r.

Zakaz internetowej sprzedaży alkoholu nie został bezpośrednio wyrażony w obowiązujących przepisach prawa. Nie oznacza to jednak, że handel alkoholem w sieci można prowadzić legalnie. Dowiedz się, jak urzędnicy interpretują przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi i jak przedsiębiorcy je omijają.

30 stycznia 2014 r.

Ransomware

Ataki typu ransomware polegają na wniknięciu do wnętrza atakowanego komputera i zaszyfrowaniu danych należących do użytkownika. Następnie cyberprzestępca kontaktuje się z ofiarą i oferuje jej odzyskanie danych - oczywiście po przelaniu określonej sumy pieniędzy. Najpopularniejszym narzędziem do ataków typu ransomware stał się ostatnio wirus CryptoLocker. Co ciekawe, cyberprzestępcy stali się na tyle bezczelni, że całkiem niedawno jedna z grup uruchomiła coś w rodzaju "infolinii" dla ofiar ataków, aby "pomóc" im w odzyskiwaniu ich plików.

Złowieni w sieci phishingu: Jak przestępcy wyłudzają nasze dane?30 stycznia 2014 r.

Phishing – który w ostatnim czasie stał się prawdziwą zmorą internetu - oznacza wyłudzanie poufnych informacji osobistych (np. haseł, danych osobowych) przez podszywanie się pod godną zaufania osobę lub instytucję. Z danych amerykańskiej firmy RSA Security wynika, że tylko w 2012 roku straty wynikające z ataków phishingowych wyniosły na świecie ponad 1,5 miliarda dolarów. Sprawdź, jak Cyberprzestępcy próbują wyłudzić twoje dane.

20 stycznia 2014 r.

Hakerzy

Cyberprzestępczość: Na świecie co tydzień powstaje około sto tysięcy nowych wirusów20 stycznia 2014 r.

Choć 70 proc. internautów w Unii Europejskiej twierdzi, że potrafi robić zakupy przez internet i korzystać z bankowości elektronicznej, to w praktyce robi to jedynie połowa z nich. 37 proc. ankietowanych przez Eurobarometr obawia się nieuczciwego wykorzystania danych osobowych, a 35 proc. ma wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa płatności internetowych. Przyczyną są obawy przed cyberprzestępczością, która zagraża zarówno prywatnym użytkownikom, jak i firmom.

12 grudnia 2013 r.

prawo, sąd, sprawiedliwość

UOKiK znów wygrywa z Pobieraczek.pl12 grudnia 2013 r.

"Spółka Eller Service, właściciel portalu pobieraczek.pl, wysyłała do konsumentów wprowadzające w błąd wiadomości w celu ich zastraszenia i skłonienia do zapłaty. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził dzisiaj decyzję Prezes UOKiK i utrzymał karę pieniężną w wysokości ponad 215 tys. złotych" - donosi UOKiK.

6 grudnia 2013 r.

Zwrot kuponu możliwy jest również w przypadku, gdy sprzedawca nie może zagwarantować realizacji usługi, czyli wywiązać się z umowy (z własnej winy) lub zaproponować wykonania usługi zastępczej

Robisz zakupy na Grouponie? Sprawdź, kiedy możesz zwrócić kupon i jak składać reklamacje6 grudnia 2013 r.

Na rynku funkcjonuje obecnie wiele serwisów oferujących pośrednictwo w dokonywaniu zakupów grupowych. Również coraz większa liczba internatów przekonuje się do tej formy sprzedaży, która pozawala na uzyskanie niższej ceny za produkt czy usługę. Sprzedaż grupowa rodzi jednak pewne wątpliwości, jeśli chodzi o prawa konsumenta. Warto zatem zapoznać się z zasadami obowiązującymi w tej formie e-handlu.

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj