Zakupy na odległość

15 grudnia 2014 r.

telekomunikacja, telefon, świat, kobieta

Nowa ustawa konsumencka, a odstąpienie od umowy z operatorem15 grudnia 2014 r.

Operatorzy komórkowi zgłosili zapytania co do wprowadzenia z dniem 25 grudnia 2014 r. ustawy o prawach konsumenta i relacji tych przepisów do ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne. Nowe przepisy dla klientów nie spowodują rewolucyjnych zmian dla operatorów, a klienci nie będą mogli masowo odstępować od umów zawartych przed 25 grudnia 2014 r.

11 grudnia 2014 r.

Zakupy przez internet. Nowe prawo konsumenckie od 25 grudnia 2014.

Zmiany w e-handlu. Nowe prawa konsumenta poznaj z „Dziennikiem Gazetą Prawną”11 grudnia 2014 r.

W piątek 12 grudnia br. ukaże się specjalne wydanie dodatku "Prawo na co dzień" DGP - "Nowe prawa konsumenta". Poświęcone będzie zmieniającym się od 25 grudnia br. przepisom regulującym ten obszar prawny. Najważniejsze informacje na ten temat, pozwolą na uniknięcie wielu problemów z zakupami w internecie. Zainteresowanych zachęcamy też do kontaktu telefonicznego z ekspertami.

16 października 2014 r.

Nowelizacja prawa konsumenckiego ma zapewnić lepszą ochronę konsumentów.

Kupujesz w sieci? Sprawdź, ile masz czasu na zwrot zakupu16 października 2014 r.

Zrobiłem zakupy w sklepie internetowym. Byłem przekonany, że mam dwa tygodnie na zastanowienie i ewentualny zwrot przedmiotów. Sklep jednak nie przyjął zwrotu twierdząc, że przekroczyłem termin, bo nadal jest tylko 10 dni – żali się pan Arkadiusz. – Jak naprawdę jest z tym terminem? Gdzieś czytałem, że zmieniły się przepisy i termin zwrotu rzeczy kupionych przez internet wydłużono do 14 dni.

3 października 2014 r.

Nowe przepisy dla internetowych konsumentów3 października 2014 r.

Na całym terytorium Unii konsumenci będą mogli zmienić zdanie i wycofać się z zakupów w internecie w terminie 14 dni, czyli o siedem dni dłużej do tej pory. To jedna z ważniejszych zmian, którą wprowadza nowa unijna dyrektywa, którą promować do Polski przyjechała komisarz ds. sprawiedliwości, praw podstawowych i obywatelstwa, Martine Reicherts.

21 czerwca 2014 r.

Jakie nowe uprawnienia będą na jej mocy przysługiwać konsumentom dokonującym zakupów w sieci?

Nowa ustawa o prawach konsumenta. Jak zmienią się zakupy w internecie?21 czerwca 2014 r.

Podpisana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Ustawa o prawach konsumenta, która wejdzie w życie sześć miesięcy po ogłoszeniu jej w Dzienniku Ustaw, wprowadza do polskiego porządku prawnego dyrektywę 2011/83/UE i rewiduje implementacje dyrektywy 1999/44/WE. Jakie nowe uprawnienia będą na jej mocy przysługiwać konsumentom dokonującym zakupów w sieci?

13 maja 2014 r.

Żywność ekologiczna

Nadchodzą zmiany w internetowej sprzedaży żywności13 maja 2014 r.

Europejski rynek spożywczy czeka rewolucja. Stanie się tak za sprawą rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 z 25 października 2011 r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności. W Polsce, jak i pozostałych krajach Unii, zacznie ono obowiązywać 13 grudnia tego roku. Zostało więc niewiele czasu na dostosowanie się do jego wymagań.

8 maja 2014 r.

Zasada 5: Uważaj na podejrzane maile i strony internetowe

Niektóre e-maile, które trafią do twojej skrzynki, mogą być próbą wyłudzenia danych - np. tych używanych do logowania na stronie banku. Na maile takie nie wolno odpowiadać, klikać w zawarte
w nich linki, ani też podawać żadnych informacji. 

Fałszywy e-mail przekierowuje do strony logowania, która została przygotowana w celu przechwycenia twoich danych. Zwracaj więc za każdym razem uwagę jak taka strona wygląda i jeśli różni się choćby nieznacznie od tej, którą znasz – zaniechaj dalszych kroków i nie podawaj na niej żadnych danych. W przeciwnym razie możesz paść ofiarą tzw. phishingu, czyli wyłudzenia poufnych informacji przez witrynę podszywającą się np. pod stronę WWW banku.

Strona logowania, na której podajemy najbardziej wrażliwe dane, np. hasło do konta bankowego, hasło do serwisu płatności online, hasło do sklepu internetowego lub serwisu aukcyjnego musi być zawsze zabezpieczona specjalnym protokołem szyfrującym „https”, który zapobiega przechwyceniu wpisywanych danych przez osoby trzecie. Adres bezpiecznej strony rozpoczyna się od skrótu „https” w miejscu zwykłego „http”. 

Dodatkowo w pasku adresu pojawia się symbol kłódki lub charakterystyczne zielone pole, w zależności od rodzaju przeglądarki – mówi Adrian Witkowski, Compliance Manager PayU i radca prawny. - Wszystkie dane podawane na takiej stronie są szyfrowane za pomocą tzw. protokołu SSL, który zapewnia bezpieczne logowanie – dodaje.

Na co trzeba uważać robiąc zakupy w sieci8 maja 2014 r.

Wprowadzenie w życie prostych, ale ważnych zasad dotyczących bezpieczeństwa w Internecie przez e-konsumentów, może korzystnie wpłynąć na bezpieczeństwo transakcji w sieci. W związku z tym, że zbliża się okres wakacji i podróży a my korzystamy z coraz większej liczby urządzeń, warto pamiętać o absolutnych podstawach jeśli chodzi o bezpieczeństwo transakcji dokonywanych online. Źródło: PayU.

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj