Zakupy na odległość

31 grudnia 2014 r.

Kiedy czas na zwrot towaru wydłuża się do roku?

Sprzedawca nie poinformował o prawie do zwrotu towaru? Zwykły termin wydłuża się o rok31 grudnia 2014 r.

Ustawodawca uznał, że obowiązek informowania o prawie do odstąpienia od umowy jest szczególnie ważny. Jeśli więc przedsiębiorca go nie wypełni, to zwykły czternastodniowy termin ulega wydłużeniu o dodatkowe 12 miesięcy (czyli wynosi łącznie 12 miesięcy i 14 dni od chwili odebrania towaru). Mówi o tym art. 29 ust. 1 ustawy.

28 grudnia 2014 r.

Nowa ustawa konsumencka- 14 dni na odstąpienie od umowy

Chcesz odstąpić od umowy zakupu towaru? Masz na to czternaście dni28 grudnia 2014 r.

Art. 34 ust. 1 ustawy wskazuje 14 dni jako maksymalny dopuszczalny czas na oddanie towaru. Jednocześnie przepisy mówią, że powinno to nastąpić niezwłocznie. Warto też podkreślić, że podobnie jak przy liczeniu terminu na odstąpienie od umowy, tak i przy zwrocie towaru bierzemy pod uwagę datę nadania paczki, a nie to, kiedy dotrze ona do przedsiębiorcy.

27 grudnia 2014 r.

Zakupy w internecie - jak liczyć terminy

Jak liczyć terminy w handlu internetowym27 grudnia 2014 r.

Sprzedawca sam decyduje o sposobie i terminie spełnienia świadczenia. Ważne natomiast jest to, że przedsiębiorca musi poinformować konsumenta o terminie spełnienia świadczenia najpóźniej w chwili wyrażenia przez tego ostatniego woli związania się umową na odległość.

25 grudnia 2014 r.

Ekspert o nowej ustawie konsumenckiej: najbliższy okres będzie trudny dla e-sklepów25 grudnia 2014 r.

"Nowa ustawa o prawach konsumenta, która wchodzi w życie 25 grudnia, budzi obawy wielu internetowych sprzedawców. Nawet duże sklepy, które mają swoje działy prawne, nie są pewne, czy właściwie interpretują przepisy ustawy i dobrze je wdrażają. Rzeczywiście najbliższe dni, tygodnie mogą okazać się dla nich trudne" - powiedziała PAP Anna Rak, country manager Trusted Shops w Polsce. Firma ta przeprowadza audyty sklepów internetowych i nadaje im certyfikaty jakości.

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj