Reklamacje i zwroty

20 lipca 2018 r.

Trzeba zwrócić pieniądze, gdy nie wymieni się towaru na wolny od wad 20 lipca 2018 r.

Prowadzę sprzedaż sprzętu. Jeden z nabywców (jednostka samorządowa) projektora cyfrowego stwierdził uszkodzenie sprzętu i zażądał wymiany urządzenia. Odmówiłem, bo moim zdaniem za późno sprawdzono, czy karton nie był uszkodzony. Wtedy gmina odstąpiła od umowy i wystąpiła z pozwem przeciwko mnie o zwrot ok. 10 tys. zł. Czy roszczenie gminy jest słuszne? 

13 maja 2017 r.

Podróżujesz samolotem? Poznaj swoje prawa13 maja 2017 r.

Rejs opóźniony lub anulowany z powodu myszy w samolocie lub biegającego po płycie lotniska szczeniaka, odmowa wejścia na pokład na skutek sprzedaży większej liczby biletów niż miejsc – takie rzeczy się zdarzają. Sprawdź, w jakich sytuacjach możesz ubiegać się o odszkodowanie u linii lotniczych, a kiedy przysługuje Ci nocleg bądź voucher na ciepły posiłek.

22 grudnia 2016 r.

Kłopoty z listonoszem? Reklamacja może być uznana, ale rekompensaty nie będzie22 grudnia 2016 r.

Klient niezadowolony z usługi poczty ma prawo ją reklamować. Co do zasady można to zrobić po upływie 14 dni od nadania przesyłki. Operator pocztowy powinien niezwłocznie odnieść się do zarzutów. Maksymalny termin rozpatrzenia reklamacji to 30 dni od momentu otrzymania zastrzeżeń klienta. Termin uważa się za zachowany, jeżeli w ciągu wspomnianych 30 dni poczta wysłała odpowiedź. Liczy się więc data nadania przez operatora pisma zawierającego rozpatrzenie zarzutów, a nie data fizycznego dotarcia tegoż pisma do niezadowolonego klienta.

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj