Zobacz, z jakich ulg i odliczeń możesz skorzystać w PIT 2014

W 2015 roku będzie można skorzystać z takich samych ulg i odliczeń jak w roku poprzednim. W obrębie niektórych zwolnień doszło jednak do zmian (likwidacja zwrotu VAT za materiały budowlane czy większa ulga na dzieci), które warto poznać, rozliczając PIT 2014. Przedstawiamy listę z podziałem na ulgi i doliczenia, jakich można dokonać od dochodu i od podatku.

Leki

żródło: ShutterStock

Ulga na leki

Specyficznym rodzajem ulgi rehabilitacyjnej jest ulga na leki. Nie zalicza się jej ani do wydatków limitowanych, ani nielimitowanych. W tym wypadku odlicza się różnicę pomiędzy faktycznie poniesionymi wydatkami na leki w danym miesiącu a kwotą 100 zł.

Przy czym z odliczenia można skorzystać tylko w przypadku, gdy lekarz specjalista stwierdzi, że osoba niepełnosprawna powinna stosować określone leki (stale lub czasowo).

Ulga na leki w PIT dotyczy wydatków w okresie ważności orzeczenia o niepełnosprawności>>

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • ewer(2015-01-25 13:54) Zgłoś naruszenie 00

    Kwota wolna od podatku wyzsza jest w krajach afrykańskich,od kwoty wolnej w okupowanej Polsce

    Odpowiedz
  • kontra(2015-02-07 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    Ale brednie . Odliczenia od internetu . Zrobiłem raz symulacje i wyszło mi to kilka złotych a szumu wokół tego ze ho,ho. Niech nie pobierają WAT od tej usługi to będzie można brać pod uwagę . Po jaka cholerę odliczanie w PIT-ach skoro można to zrobić bez zbędnej biurokracji.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!