« Powrót do artykułu

PIT-28 trzeba jeszcze wypełnić samemu

Czy w tym roku urząd skarbowy przejmie obowiązek wypełniania PIT-28 od przychodów z najmu? – pyta czytelnik DGP. Podkreśla, że zbliża się termin 31 stycznia na złożenie tego zeznania, a on nie wie, czy tak jak dotychczas, powinien wypełnić je sam.

Mieszkanie na wynajem

żródło: ShutterStock

W tym roku KAS wypełni podatnikom tylko zeznania PIT-37

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • emeryt(2019-01-11 14:13) Zgłoś naruszenie 63

  Co urząd to inna interpretacja. To państwo oszustów . Przecież należy ściągać co się da na 500 plus i dla funkcjonariuszy PIS ,a płacimy my - podatnicy................

  Odpowiedz
 • taki mamy klimat(2019-01-10 16:19) Zgłoś naruszenie 41

  Radzę wszystkim w sprawach podatkowych zasięgnąć opinii w urzędach skarbowych. Najlepsze opinie są te na piśmie bo są wiążące skarbówkę. Wiara jest dobra w kościele a nie w urzędach.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • sn(2019-01-20 21:08) Zgłoś naruszenie 20

  Komuś wypełniałem co roku też PITy 28 trwało mniej niż 30 min.było ok3 stron A4.. Teraz to trwało ponad 4 godz. ,system MF wywołuje druki PIT36 z załącznikami, PIT28 z załącznikami razem z UPO dwa potwierdzenia ok.12 stron. Parę razy musiałem wracać bo system nie ujmował właściwie wstawianych kwot najmu i przychodu ryczałtowego-nie jasne pytania itp ,dwa razy są w drukach zapisywane te same w części dane. System nie rozdziela jak było kwot przychodu dz.gosp. od najmu w PIT28S poz.22 i 34. Biurokracja horrendalna, a miało to być prościej,łatwiej , sprawniej ,krócej ,mniej pracochłonnie !?. Ludzie horror ,dlaczego władza nie potrafi tego napisać na 2 stronach A4. Zobaczy każdy jak się za to weźmie.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!