Rozliczenia

15 lutego 2020 r.

Kwoty na każde z dzieci sumuje się, tak więc np. wychowując dwoje dzieci przez cały roku, można odliczyć od podatku 1 112,04 zł + 1 112,04 zł = 2224,08 zł

PIT za 2019 r. Ulga na dziecko a komornik15 lutego 2020 r.

Korzystając z ulgi na dzieci, można pomniejszyć swoje zobowiązania podatkowe, a w konsekwencji otrzymać zwrot nadpłaty. Środki te nie są w żaden sposób chronione przed egzekucją komorniczą. W 2020 r. Ministerstwo Finansów nie planuje zmian tych przepisów.

12 lutego 2020 r.

PIT-40A otrzymują emeryci i renciści, którzy przynajmniej w grudniu pobierali świadczenie z ZUS i nadal je otrzymują

ZUS zakończył wysyłkę PIT-ów emerytom i rencistom12 lutego 2020 r.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozesłał już ponad 9,73 mln deklaracji podatkowych PIT do swoich klientów – poinformował PAP rzecznik ZUS Paweł Żebrowski. Formularze trafią do wszystkich, którzy w ubiegłym roku pobierali świadczenia z ubezpieczeń społecznych.

5 lutego 2020 r.

KAS nie udostępni formularzy podatnikom prowadzącym pozarolniczą działalność gospodarczą lub działy specjalne produkcji rolnej

KAS nie wypełni PIT-ów za przedsiębiorców. Prezydent podpisał nowelizację5 lutego 2020 r.

Prezydent podpisał nowelę ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym, które odraczają udostępnienie przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) wstępnie wypełnionych zeznań przez przedsiębiorstwa w spadku oraz prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą lub działy specjalne produkcji rolnej, poinformowała Kancelaria Prezydenta.

24 stycznia 2020 r.

W PIT-11 znajdują się informacje dotyczące dochodów uzyskanych w minionym roku oraz o zaliczkach na podatek, które pracodawca (płatnik) wpłacił do skarbówki

PIT-11 za 2019: Jak poprawnie złożyć deklarcję? [RADY EKSPERTÓW]24 stycznia 2020 r.

Jeszcze tylko 6 dni roboczych zostało pracodawcom na dostarczenie w formie elektronicznej PIT-11 do urzędu skarbowego. Tymczasem trwa chaos związany z objaśnieniami przekazanymi przez Krajową Informację Skarbową. Zamieszanie jest tak duże, że w porównaniu do roku 2019 aż 25 proc. płatników mniej zdążyło do dziś złożyć deklaracje. Poniżej przedstawione są 4 niezawodne rady ekspertów na to, w jaki sposób przejść ten proces prawidłowo i bez zbędnych błędów.

20 stycznia 2020 r.

Agnieszka Pokojska, fot. Ewa Liszcz

Jak współpracować z biegłym rewidentem [PODCAST]20 stycznia 2020 r.

- Zdarza się, że spółka, która ma obowiązek poddania swojego sprawozdania finansowego badaniu przez biegłego rewidenta traktuje to jako zło konieczne - mówi Krzysztof Burnos, prezes Kancelarii Biegłych Rewidentów Burnos Audit i były prezes Polskiej Izby Biegłych Rewidentów w rozmowie z Agnieszką Pokojską z Dziennika Gazety Prawnej.