Rozliczenia

24 kwietnia 2019 r.

Ulga termomodernizacyjna jest uregulowana w art. 26h ustawy o PIT

Rozbudowa nie wyklucza ulgi termomodernizacyjnej24 kwietnia 2019 r.

Jeżeli podatnik ponosi wydatki termomodernizacyjne, które tylko w części dotyczą istniejącego budynku, to tę część można odliczyć – wyjaśniło Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na pytanie DGP. Rozwiało w ten sposób wątpliwości naszego czytelnika, który zastanawiał się, czy rozbudowa budynku wyklucza skorzystanie z nowej preferencji, obowiązującej od 2019 r.

14 kwietnia 2019 r.

Choć projekt nie został jeszcze opublikowany, już sama zapowiedź pomysłu nasuwa pytanie, czy nie jest to kolejna, wielka obniżka dla niewielu podatników tak jak w przypadku wprowadzenia niższego podatku CIT, i czy tegoroczna kiełbasa wyborcza nie okaże się zbyt kosztowna.

Nierealna obietnica czy szansa na większe zarobki? Wszystko o zwolnieniu z PIT dla młodych14 kwietnia 2019 r.

„Bez PIT dla młodych” to jeden z filarów tzw. piątki Kaczyńskiego, czyli kolejnej paczki obietnic Prawa i Sprawiedliwości. Choć projekt nie został jeszcze opublikowany, już sama zapowiedź pomysłu nasuwa pytanie, czy nie jest to kolejna, wielka obniżka dla niewielu podatników tak jak w przypadku wprowadzenia niższego podatku CIT, i czy tegoroczna kiełbasa wyborcza nie okaże się zbyt kosztowna.

12 marca 2019 r.

Wyjaśniamy, na czym polega usługa Twój e-PIT.

Co to jest Twój e-PIT?12 marca 2019 r.

Od 2019 roku podatnicy mogą skorzystać z nowej usługi Ministerstwa Finansów. Głównym celem Krajowej Administracji Skarbowej jest wyręczenie podatników z obowiązku rozliczenia dochodów i przygotowanie dla nich gotowych, uzupełnionych zeznań podatkowych. Wyjaśniamy, na czym polega usługa Twój e-PIT.