Rozliczenia

19 listopada 2018 r.

Chodziło o małżonków, którzy nie spłacali kredytu w banku.

Mimo przedawnienia długu nie trzeba płacić PIT19 listopada 2018 r.

Skarbówka nie powinna żądać podatku od osób, których zobowiązania się przedawniły. Przychodu nie ma, bo mimo przedawnienia wierzyciel nadal może domagać się realizacji świadczenia. Takie jest sedno ostatnich przełomowych wyroków Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Dotychczas sądy orzekały inaczej („Kto nie musi już spłacać długu, ten osiągnął przychód”, DGP nr 23/18).

3 października 2018 r.

Oto najważniejsze zmiany w zasadach korzystania z ulgi w PIT za 2018 rok

Ulgi w PIT za 2018 rok: Oto najważniejsze zmiany3 października 2018 r.

W 2019 roku podatnicy rozliczą się z fiskusem na nowych zasadach. Małżonkowie nie utracą prawa do preferencji nawet jeśli spóźnią się z rozliczeniem PIT. Na korzyść podatników zmienią się też zasady korzystania z ulgi mieszkaniowej.

24 września 2018 r.

Jeżeli wartość polisy jest przychodem podatkowym, to trzeba będzie zapłacić także składki ZUS

Czy pracownik powinien zapłacić PIT od narzuconego mu pakietu ubezpieczeń w podróży24 września 2018 r.

Spółka z o.o. z siedzibą w Polsce prowadzi oddział w Niemczech i w związku z tym często wysyła swoich pracowników w podróż służbową samolotem do Niemiec. Spółka wykupiła pracownikom na czas zagranicznej podróży polisę ubezpieczeniową. Pakiet ubezpieczeń obejmuje m.in. koszty leczenia za granicą, assistance i ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie bagażu, nieprzewidziane koszty podróży i akcji ratowniczej. Pracownik odbywający podróż nie ma możliwości rezygnacji z takiego ubezpieczenia. Czy zakup polisy jest przychodem pracownika, od którego trzeba zapłacić podatek i składki ZUS?

21 września 2018 r.

PIT

Zmiany w PIT w 2019 roku [WIDEO]21 września 2018 r.

Ułatwienia dla podatników w ramach programu "Twój E_PIT" zaczną obowiązywać już w rozliczeniu za 2018 rok. Zmiany czekają również rolników i przedsiębiorców.