statystyki

Nagrody w konkursach o wartości do 200 zł są zwolnione z PIT

autor: Agnieszka Pokojska09.06.2020, 08:34; Aktualizacja: 09.06.2020, 08:35
Spółka chciała się upewnić, że nagrody o wartości nieprzekraczającej 200 zł będą zwolnione z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy o PIT.

Spółka chciała się upewnić, że nagrody o wartości nieprzekraczającej 200 zł będą zwolnione z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy o PIT.źródło: ShutterStock

Nagrody o wartości nieprzekraczającej 200 zł przyznawane w konkursach organizowanych w ramach akcji promocyjnych są zwolnione z PIT – potwierdził dyrektor Krajowej Administracji Skarbowej. Tym samym zmienił wcześniejszą interpretację dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach.

Wystąpiła o nią spółka, która chciała zorganizować różnego rodzaju akcje promocyjne o charakterze konkursów. Ich uczestnicy (m.in. konsumenci) mieliby rywalizować pomiędzy sobą. Spółka chciała się upewnić, że nagrody o wartości nieprzekraczającej 200 zł będą zwolnione z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy o PIT.

Dostała jednak negatywną odpowiedź. Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach stwierdził, że zwolnienie dotyczy nieodpłatnych świadczeń otrzymywanych w ramach akcji promocyjno-reklamowych, polegających np. na wręczaniu drobnych gadżetów reklamowych i promocyjnych (np. kalendarzy, upominków i drobnych prezentów). Jeśli natomiast nagrody są wydawane w związku z konkursem, w którym uczestnicy rywalizują między sobą, to zwolnienia nie ma.


Pozostało 52% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane