statystyki

Senat przyjął zmiany w podatkach dochodowych

autor: Agnieszka Pokojska20.01.2020, 06:01; Aktualizacja: 03.03.2020, 16:33
Należy jednak pamiętać, że w zakresie wypełnionych przez skarbówkę PIT-28 i PIT-36 przepisy nie zakładają automatycznej akceptacji rozliczeń z upływem terminu złożenia zeznania.

Należy jednak pamiętać, że w zakresie wypełnionych przez skarbówkę PIT-28 i PIT-36 przepisy nie zakładają automatycznej akceptacji rozliczeń z upływem terminu złożenia zeznania.źródło: ShutterStock

Skarbówka nie wypełni zeznań rocznych PIT przedsiębiorcom, fiskus wesprze natomiast elektromobilność. Pierwsza ustawa po porwakach wróci do Sejmu, a druga trafi do podpisu prezydenta.

Pierwsza wprowadzi zmiany w zakresie usługi Twój ePIT. Zgodnie z nowelizacją w 2020 r. Krajowa Administracja Skarbowa wypełni PIT-28 i PIT-36 nie wszystkim podatnikom, jak pierwotnie planowano, ale tym, którzy nie rozliczają dochodów z działalności gospodarczej. Wypełni więc je np. podatnikom uzyskującym dochody z najmu prywatnego i to zarówno, gdy są one opodatkowane według skali (PIT-36), jak i gdy wynajmujący płaci ryczałt od przychodów ewidencjonowanych (PIT-28).

Należy jednak pamiętać, że w zakresie wypełnionych przez skarbówkę PIT-28 i PIT-36 przepisy nie zakładają automatycznej akceptacji rozliczeń z upływem terminu złożenia zeznania. To oznacza, że wypełnione zeznania podatnik musi jeszcze zaakceptować. Bez tego takie zeznanie nie będzie traktowane jako złożone.

Automatycznie akceptowane są tylko wypełnione przez skarbówkę zeznania PIT-37 i PIT-38 (chyba że podatnik chciałby nanieść jakieś zmiany albo sam wyśle wypełnione przez siebie zeznanie).


Pozostało jeszcze 46% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane