Europejskie miasta, które cieszyły się rosnącą popularnością turystów w 2013 roku

TripAdvisor opublikował raport, w którym wskazuje 10 europejskich miast, które w 2013 roku cieszyły się rosnącą popularnością wśród turystów z całego świata.

 • Charakterystyczne plaże wokół miejscowości Corralejo to idealne miejsce na relaksujący wypoczynek. Miejscowość jest położona na Fuerteventurze — wulkanicznej wyspie, na której silny wiatr służy nie tylko do napędzania wiatraków. Docenią go także miłośnicy kitesurfingu i windsurfingu.
 • Porto – drugie co do wielkości portugalskie miasto, jest atrakcyjnym miejscem pod względem turystycznym. Najważniejszym miejscem jest stare miasto wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Należy również wspomnieć o wytwórniach win w sąsiednim Vila Nova de Gaia, produkujących sławne wino - Porto.
 • Kraków – jedno z najważniejszych kulturalnych i politycznych miast w Polsce. Uwielbiany przez turystów z całego świata za swój niepowtarzalny urok, staje się coraz popularniejszym miejscem wycieczek.
 • Göreme - dolina w Kapadocji, na zachód od Kayseri, w której znajduje się Park Narodowy Göreme - wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO skansen około 350 kościołów wykutych w skale.
 • Helsinki – nowoczesna stolica Finlandii. W 2012 roku Helsinki były Światową Stolicą Designu 2012. Zabytkowe centrum miasta przypomina o jego bogatej historii, a nowoczesna architektura i styl są świadectwem nowoczesnego charakteru.
 • Bukareszt - przez niektórych nazywany jest „Małym Paryżem”. Warto zobaczyć Bukareszt i odkryć wiele zabytków, które często są zamaskowane przez budowle z czasów socjalizmu.
 • Palermo jest kulturalną, gospodarczą i turystyczną stolicą Sycylii. Jest miastem bogatym w historię, kulturę, sztukę, muzykę i potrawy regionalne. Palermo przyciąga wiele turystów dobrą, śródziemnomorską pogodą, renomowaną kuchnią i restauracjami, a ponadto romańskimi, gotyckimi i barokowymi kościołami, pałacami i budynkami, nocnym życiem i muzyką.
 • Oslo - stolica Norwegii położona jest nad fiordem o tej samej nazwie. Chociaż nie jest to najtańsze miejsce dla turystów, warto odwiedzić Oslo ze względu na liczne muzea, które miasto oferuje turystom.
 • Zurych - największe miasto Szwajcarii jest szczególnie popularnym celem miłośników sztuki i zakupów. Kunsthaus i Muzeum Rietberg. – zadowolą miłośników sztuki. Miłośnikom zakupów przypadną za to do gustu Bahnhofstrasse i Niederdorf, gdzie znajdą niezliczone ilości sklepów.
 • Ryga - posiada liczne zabytki, w tym jeszcze z czasów średniowiecza. Jest wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. Stanowi jedno z największych w Europie skupisk architektury secesyjnej.

Artykuły powiązane

statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!