TOP 10 największych atrakcji turystycznych w Niemczech

15.000 zagranicznych turystów wybrało największe atrakcje turystyczne w Niemczech. Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) po raz drugi przeprowadziła ankietę zwracając się do zagranicznych turystów, aby wybrali największe atrakcje turystyczne Niemiec. Od 1 lipca do końca marca 2013 zainteresowani mieli możliwość wzięcia udziału w ankiecie opublikowanej na stronie internetowej www.germany.travel/top100. Ankietowani wymienili w sumie ponad 700 konkretnych  atrakcji turystycznych.

 • 10. Wyspa Muzeów w Berlinie – położna w centrum Berlina na rzece Sprewie jest jednym z najważniejszych kompleksów muzealnych na całym świecie, obejmującym: Muzeum im. Bodego, Muzeum Pergamońskie, Nowe Muzeum, Starą Galerię Narodową oraz Stare Muzeum. Od 1999 roku Wyspa Muzeów została wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, jako przykład unikatowego zespołu architektonicznego i kulturalnego.
 • 9. miejsce - Jezioro Bodeńskie u podnóża Alp, na pograniczu Niemiec, Austrii i Szwajcarii, trzecie pod względem wielkości w Europie środkowej.
 • 8. miejsce: Zamek w Heidelbergu – wybudowany w gotycko – renesansowym stylu zamek jest położony na górze Koenigstuhl w Hedeilbergu. Turyści zwiedzający zamek mają możliwość zobaczenia największej na świecie beczki do wina, oraz jedyne w swoim rodzaju Muzeum Aptekarstwa.
 • 7. miejsce: Naturparks w Schwarzwaldzie – największy tego typu obiekt w Niemczech. Turyści doceniają jego niezwykły urok: niezwykłe krajobrazy, gęsty las, wąwozy, pagórki, jeziora – słowem piękno natury w najlepszej postaci.
 • 6. Skała Lorelei na Renie – jest miejscem związanym z wieloma legendami. Wysoka na 120 metrów nad poziom wód Renu, jest legendarnym miejscem ukrycia skarbu Nibelungów. Inna legenda mówi, że ze skały rzuciła się do wody młoda, zdradzona przez kochanka dziewczyna o imieniu Lorelai. Zmieniona w syrenę swoim śpiewem zwodziła pływających po Renie rybaków, wciągając ich na skały.
 • 5. miejsce: Mur Berliński - system umocnień o długości ok. 156 km (betonowy mur, okopy, zapory drutowe, miny), który od 13 sierpnia 1961 do 9 listopada 1989 oddzielał Berlin Zachodni od Berlina Wschodniego. Był on jednym z najbardziej znanych symboli zimnej wojny i podziału Niemiec. Fragment Muru Berlińskiego został przekazany do dyspozycji artystom z całego świata na potrzeby East Side Gallery, a w 1991 został objęty ochroną zabytków.
 • 4. Brama Brandenburska – zabytkowa XVIII-wieczna budowla, dziś stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych Berlina. W wyniku podziału Niemiec na RFN i NRD i wybudowaniu Muru Berlińskiego, Brama Brandenburska znalazła się w samy środku obszaru granicznego, uniemożliwiając tym samym jej przekroczenia. Po upadku Muru berlińskiego Brama Brandenburska stała się symbolem Pokoju i Wolności, a jej wizerunek znajduje się na niemieckich rewersach 10, 20 i 50 eurocentowych monet.
 • 3. miejsce: Katedra Św. Piotra i Najświętszej Marii Panny w Kolonii – jej budowa trwałą z przerwami ponad 600 lat. Dzisiaj zachwyca swoją gotycką architekturą i rozmachem z jakim została wybudowana.
 • 2. miejsce: Europa Park – największy park rozrywki w Niemczech. Na powierzchni 85 ha znajduje się 16 krain tematycznych związanych z europejskimi krajami. Na terenie parku rozrywki znajduje się 11 rollercosterów oraz wiele innych atrakcji.
 • 1. miejsce: Zamek Neuschwanstein – ten bajkowy pałac został wybudowany na zlecenie króla Ludwika II Bawarskiego, słynącego ze swojej rozrzutności. Styl w którym został wybudowany jest mieszanką stylów: neoromańskiego, pseudomauretańskiego oraz neogotyckiego. Co roku ponad milion osób odwiedza zamek, który stał się największą atrakcją turystyczną Bawarii.
statystyki

Komentarze (1)

 • Marcin_NRW(2015-08-30 14:47) Zgłoś naruszenie 51

  Teraz ta klasyfikacja prezentuje się trochę inaczej... http://nrwtrip.pl/najwieksze-atrakcje-turystyczne-niemiec/

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!