Najlepsze miejsca do zobaczenia w 2013 roku

Czołowi blogerzy turystyczni, którzy są twórcami najbardziej popularnych blogów turystycznych na świecie, dokonali wyboru najlepszych miejsc, które warto zobaczyć w 2013 roku.

 • Birma (Mjanma) - do 2011 roku była rządzona przez wojskową juntę, kiedy to wybrano pierwszego cywilnego prezydenta, który „otworzył” państwo na świat. Zdaniem Glogerów turystycznych warto odwiedzić Birmę w 2013 roku, ponieważ jest ona nowym „trendem” w turystyce i za chwilę będzie bardzo popularnym miejsce wycieczek z całego świata, co zdecydowanie przełoży się na wzrost cen oraz zatracenie prawdziwego, dziewiczego charakteru państwa.
 • Brazylia – zainteresowanie Brazylią będzie systematycznie rosło. W 2014 roku mają się tam odbyć mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2014 roku. Natomiast w roku 2016 w Brazylii odbędą się Igrzyska Olimpijskie. Rok 2013 jest zatem idealnym czasem, żeby zobaczyć ten kraj, zanim stanie się bardzo popularny i rozreklamowany na całym świecie, co może wiązać się ze wzrostem cen dla turystów.
 • Mongolia – coraz częściej jest odwiedzana przez turystów, którzy postanowią zwiedzić Chiny. Jest to możliwe dzięki dobremu transportowi oraz możliwości połączenia zwiedzenia dwóch krajów podczas jednej podróży.
 • Boliwia – wspaniałe krajobrazy, przystępne ceny oraz brak tłumów turystów – to powinna być wystarczająca rekomendacja, żeby odwiedzić Boliwie w 2013 roku. Jedną z największych atrakcji turystycznych w Boliwii jest Salar de Uyuni – solnisko, pozostałość po wyschniętym słonym jeziorze w na obszarze płaskowyżu Altiplano w Andach.
 • Jordania – ze swoją niezwykłą Petrą jest kolejnym miejscem na ziemii, które warto zobaczyć w 2013 roku.
 • Nowa Zelandia – świat oszalał na punkcie zwiedzenia Nowej Zelandii po obejrzeniu filmu „Władca Pierścienia”. W tym roku krajobrazy Nowej Zelandii są przedstawiane w kolejnej filmowej adaptacji Tolkiena – „Hobbicie”. Obecność na ekranie, połączona z niezwykłymi krajobrazami, którymi zachwyca turystów Nowa Zelandia czyni z niej idealne miejsce, które warto zobaczyć w 2013 roku.
 • Islandia – przez długi czas Islandia kojarzyła się z wysokimi cenami, sam bilet lotniczy był bardzo drogi. Jednak to się zmienia, coraz więcej linii lotniczych oferuje loty z Islandii, a więc ich cena staje się coraz bardziej atrakcyjna, co powoduje, że podróż na Islandię jest w zasięgu ręki coraz większej ilości osób.
 • Sri Lanka - oznacza w sanskrycie „olśniewający kraj”. Po zakończeniu w 2009 roku wojny domowej Sri Lanka zaczyna podbijać serca turystów z całego świata. Przystępne ceny (jeszcze!) powodują, że Sri Lanka jest jednym z 13 krajów, które zdaniem czołowych Glogerów turystycznych warto odwiedzić w 2013 roku.
 • Albania – położona w południowo-wschodniej Europie Albania jest coraz chętniej odwiedzana przez turystów z całego świata. Nie jest jeszcze tak popularna, jak Chorwacja, dzięki czemu ceny w Albanii również są niższe, co pozytywnie wpływa na budżet turystów. A albańskie krajobrazy i plaży na pewno na długo zostaną w pamięci.
 • Singapur – niezwykłe państwo – miasto. Nowoczesne, bogate, niezwykłe i egzotyczne miasto warto odwiedzić w 2013 roku chociażby z jednego powodu: w 2013 roku Singapur będzie świętował 50-lecie niepodległości od Wielkiej Brytanii.
 • Namibia – pustynia, wydmy i safari powodują, że Namibia jest prawdziwą alternatywą do zobaczenia „innej” Afryki.
 • Zanzibar- podobnie jak Singapur, Zanzibar będzie w 2013 roku świętował swoje 50 lat niepodległości od Wielkiej Brytanii. Zanzibar warto zobaczyć ,ze względu na jego niezwykły urok i piękne plaże.
 • Turcja – chociaż od kilku lat jest jednym z najchętniej odwiedzanych krajów na świecie, to niezmiennie warto ją odwiedzić. Turcja jest na tyle różnorodna, że każdym razem można odkryć coś nowego.

Artykuły powiązane

statystyki

Komentarze (1)

 • renatka(2013-03-17 12:24) Zgłoś naruszenie 00

  Dobrze, że blogerzy uwzględnili w tym rankingu także Turcję. To jest nieprawdopodobnie różnorodny kraj, gdzie, choć nie lubię tego sformułowania, każdy znajdzie coś dla siebie. Cztery morza, antyczna spuścizna, tajemniczy, ale barwny wschód kraju - Kurdystan, dobra kuchnia, ludzie "wschodni", co oznacza gościnność i otwartość. Od lat jeżdżę do Turcji, wykupuję sobie wycieczki, najczęściej w biurze alfa star i potem w ich ramach sporo zwiedzam. Ktoś mógłby powiedzieć, że co roku wyjeżdżać do tego samego kraju, to jakaś straszna nuda, ale ja tak nie uważam. Powoli rezerwuję wyjazd na tegoroczny sezon:)

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!