Karaiby - rajskie plaże, wspaniałe miasta - sprawdź, co trzeba zobaczyć

Myśląc o Karaibach mamy przed oczami piękne plaże z białym piaskiem. Karaiby to jednak coś więcej, np. piękne historyczne, kolonialne miasta. Zobaczcie, jakie miejsca na Karaibach są najbardziej polecane przez turystów z całego świata.

 • Negril - ośrodek turystyczny położony na zachodnim wybrzeżu Jamajki. Na północnej plaży znajdują się luskusowe hotele, natomiast południowej części miasteczka znajdują się małe pensjonaty prowadzone przez mieszkańców. Na południe od centrum miejscowości znajdują się klify. Najwyższy z nich "Rick's Cafe" ma 40m wysokości.
 • San Juan, Portoryko. Dzielnica z czasów kolonialnych nazywana Stare San Juan jest pełna zabytków. Na północno-zachodnim cyplu znajduje się El Morro – strategicznie położona hiszpańska forteca, pilnująca kiedyś wejścia do portu. Od El Morro po obu stronach ciągną się umocnienia, m.in. zbudowany w 1539 roku fort Castillo del Morro na samym przylądku, San Cristóbal z XVII wieku na północnym brzegu, chroniąca przed atakami z lądu i na południowym La Fortaleza (El Palacio de Santa Catalina) z 1533 roku.
 • Hawana - miasto nad Zatoką Meksykańską, stolica Kuby i największe miasto oraz port na wyspie i w całych Karaibach. W Hawanie znajdują się liczne zabytki architektury kolonialnej. Z tego powodu stare miasto La Habana Vieja zostało w 1982 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
 • Punta Cana to najdalej na wschód wysunięty przylądek Dominikany. Znany z plaż o białym piasku popularny region turystyczny.
 • Znajdująca się na zachodnim brzegu wyspy Wielki Kajman plaża Seven Mile Beach ma wprawdzie nie siedem, a tylko 5,5 mili (dziewięć kilometrów) długości, jednak jej czysta woda i koralowy piasek przyciąga gości z całego świata. W rankingach na najładniejsze plaże świata Seven Mile Beach zawsze zajmuje czołowe miejsca.
 • Bridgetown - stolica, główne miasto i największy port Barbadosu. W 2011 roku historyczne miasto Bridgetown wraz z pobliskim garnizonem wojskowym wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
 • Ocho Rios - miasto na Jamajce. Po polsku nosi nazwę Osiem rzek. Miasto położone na północnym wybrzeżu Jamajki. Jeden z głównych ośrodków turystycznych na wyspie.
 • Oranjestad - stolica i największe miasto Aruby. Miasto zostało zbudowane wokół Fortu Zoutman, zaraz po jego wzniesieniu w 1796. Fort ten jest jedną z głównych atrakcji miasta, inne to port i Wieża Wilhelma III, znajdujące się niedaleko fortu. W architekturze miejskiej widać duże podobieństwo do budynków holenderskich, ale z lokalnymi wpływami.
 • Palm Beach/Eagle Beach - popularna miejscowośc turystyczna na Arubie.
 • Nassau – największe miasto i stolica Bahamów, położone na wyspie New Providence.

Artykuły powiązane

statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!