Najdroższe miasta świata

Analitycy Economist Intelligence Unit od ponad 30 lat badają koszty życia w najważniejszych miastach świata. Na potrzeby rankingu zanalizowano ceny 160 produktów i usług w 131 miastach. Badano m.in. ceny żywności, wynajmu mieszkania, transportu, edukacji i rozrywki. Zebrane ceny przeliczano następnie na dolary. Zobacz, które miasta na świecie są najdroższe.

Frankfurt

autor: Hannelore Foersterżródło: Bloomberg

Miejsce 10. - Frankfurt

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Margot(2020-07-26 15:43) Zgłoś naruszenie 00

    Moim zdaniem przeliczanie na dolary to informacja dla turysty, lecz ciekawa była by ocena względnych kosztów, czyli kosztów do przeciętnych dochodów. Mieszkam w Zurychu, mam przeciętną, zuryską pensję i owszem Zurych tani nie jest ale ilekroć przyjażdżam do Polski uderza mnie horredalna drożyzna, nie w dolarach ale w stosunku to tzw średniej krajowej. Jak mówię kolegom z Polski ile franków płacę za wynajem, za zakupy mówią "ale u ciebie taniocha", oczywiście w porównaniu do tego, co dostaję na rekę.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!