Orzecznictwo w pracy

9 stycznia 2019 r.

Kwalifikacje medyczne to nie to samo co praktyczne umiejętnośc

Kwalifikacje medyczne to nie to samo co praktyczne umiejętności9 stycznia 2019 r.

Początkiem sprawy była seria nieudanych zabiegów protetycznych, jakie przeprowadziła lekarz dentysta Danuta B. u jednej ze swoich pacjentek. Polegały one na założeniu na części zębów koronek. Niestety zabiegi te się nie udały. Leczenie trwało blisko 3 lata, pacjentka była u dr B. aż na 87 wizytach. Efekty były jeszcze gorsze – kobieta do dziś odczuwa dyskomfort i bóle szczęk oraz głowy.

2 stycznia 2019 r.

Kobieta złożyła skargę do WSA. Argumentowała, że w sytuacji przekroczenia progu dochodowego 500 zł nie przysługuje na pierwsze dziecko, a ustawa nie różnicuje dzieci własnych i tych pozostających pod opieką prawną

500+ na drugie dziecko pod opieką prawną bez dochodu2 stycznia 2019 r.

Jeśli dwoje dzieci znajduje się pod opieką prawną tej samej osoby, przyznania świadczenia wychowawczego na młodsze z nich, nie można uzależniać od spełnienia kryterium dochodowego, bo jest ono drugim dzieckiem w rodzinie. Tak stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) w Gdańsku, który rozpatrywał skargę w sprawie 500+.

27 listopada 2018 r.

Polskie przepisy są zgodne z interpretacją TSUE.

Czasowe kontrakty nie zawsze z odprawą27 listopada 2018 r.

Przepisy krajowe nie muszą przewidywać wypłaty dodatkowych świadczeń wraz z upływem okresu obowiązywania umowy terminowej zawartej w celu zastąpienia innego pracownika. Tak wynika z wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE z 21 listopada 2018 r.

26 listopada 2018 r.

Niezgodnie z przepisami rozliczane były również koszty własne.

Za zaległości podatkowe płaci główny księgowy26 listopada 2018 r.

Główny księgowy odpowiada za systemowe nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych. Nie może żądać rozliczenia odszkodowania, które ma zapłacić pracodawcy, potencjalnymi zyskami, jakie firma mogła uzyskać, wykorzystując środki finansowe zaoszczędzone w sposób niezgodny z prawem na podatkach – uznał Sąd Najwyższy.

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Serwisy Tematyczne