Orzeczenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

28 listopada 2018 r.

Katarzyna Jędrzejewska

Jędrzejewska: Fiskus nie ma pańskiego płaszcza28 listopada 2018 r.

Sprawa żarówki wymienionej przez pracownika warsztatu samochodowego koło Bartoszyc (woj. warmińsko-mazurskie) rozgrzała emocje niejednego podatnika w Polsce. Jak kraj długi i szeroki rozległo się oburzenie na naczelniczkę urzędu skarbowego, która miała dopuścić do prowokacji przeprowadzonej w warsztacie przez dwie pracownice tego urzędu.

21 listopada 2018 r.

W ocenie Adama Bodnara niezgodny z prawem jest też warunek niezbywalności przez 10 lat prawa do lokalu lub budynku

Zastrzeżenia do wynajmu mieszkań gminnych21 listopada 2018 r.

Uchwały rad miast w Skarżysku-Kamiennej i Jaworznie dotyczące najmu mieszkań gminnych są niezgodne z ustawą o ochronie lokatorów oraz konstytucją – uznał rzecznik praw obywatelskich i zaskarżył je do sądów administracyjnych.

13 listopada 2018 r.

Wyrok warszawskiego WSA, niewątpliwie korzystny z punktu widzenia samotnych rodziców, budzi kontrowersje z uwagi na stanowisko Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS).

Spór o alimenty. 500+ różni resort pracy i sąd13 listopada 2018 r.

Samotni rodzice, aby dostać pieniądze na dzieci, muszą mieć zasądzone alimenty – także wtedy, gdy starają się o wsparcie nie na pierwszego potomka, tylko na kolejnego. Choć wymóg ten zdążył już zakwestionować sąd, Ministerstwo Rodziny go podtrzymuje. Właśnie przesłało do gmin ostre zalecenie, by bezwzględnie się go trzymały

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj