Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego

14 listopada 2018 r.

Od wyroku zdanie odrębne złożyli trzej sędziowie: prezes TK Julia Przyłębska, sędzia Zbigniew Jędrzejewski oraz sędzia Michał Warciński.

Trzech sędziów w zdaniu odrębnym ws. zniesienia trzydziestokrotności: TK nie powinien wychodzić poza wniosek prezydenta 14 listopada 2018 r.

Trybunał Konstytucyjny nie powinien wychodzić poza zakres zaskarżenia zawarty we wniosku prezydenta Andrzeja Dudy - podkreślili trzej sędziowie TK w zdaniu odrębnym złożonym do wyroku pełnego składu Trybunału o niekonstytucyjności nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych.

21 czerwca 2018 r.

Praktyczny wymiar wyroku dla większości obywateli sprowadza się do tego, że po raz kolejny TK stanął po stronie spółdzielców i obywateli, a nie spółdzielni mieszkaniowych.

TK: Ustawodawca nie wywłaszczył spółdzielni mieszkaniowych21 czerwca 2018 r.

Przedwczoraj Trybunał Konstytucyjny orzekł po myśli obywateli spierających się ze spółdzielniami mieszkaniowymi („Spółdzielnie mogą płakać, ale muszą płacić”, DGP 118/2018) i wczoraj też tak uczynił. Tym razem chodziło o przepis dotyczący przeniesienia własności lokalu. Wbrew temu, co wykazywały spółdzielnie mieszkaniowe, ustawodawca wcale nie dyskryminował betonowych molochów.

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj