19 lutego 2019 r.
Jest to bezprecedensowy, historyczny wyrok, który potwierdza prawidłowość działania komisji weryfikacyjnej - stwierdził wiceprzewodniczący komisji Sebastian Kaleta odnosząc się do wyroku sądu administracyjnego, który odrzucił skargi na decyzję komisji ws. Łochowskiej 38.
18 stycznia 2019 r.

Praca na podstawie umowy cywilnoprawnej, rozwiązywanie umów o pracę i przywracanie zwolnionego pracownika - to tylko kilka obszarów, którymi zajmował się Trybunał Konstytucyjny w 2018 roku.
17 stycznia 2019 r.

Można z zaskoczenia przeszukać firmę podejrzewaną o praktyki monopolistyczne, pod warunkiem że umożliwi się jej zakwestionowanie działań urzędników przed sądem.
16 stycznia 2019 r.

Niezgodny z konstytucją jest brak możliwości zażalenia na postanowienie sądu ochrony konkurencji i konsumentów dotyczące przeprowadzenia przeszukania u przedsiębiorcy w sprawach o ograniczenie konkurencji - orzekł w środę Trybunał Konstytucyjny.
11 stycznia 2019 r.

"Gazeta Polska" nie musi publikować sprostowania do fragmentu wywiadu z premierem Mateuszem Morawieckim. W piątek stołeczny sąd oddalił pozew krakowskich sędziów przeciw redaktorowi naczelnemu "GP" o zamieszczenie takiego sprostowania.
8 stycznia 2019 r.

Przepis, który nie zapewnia osobie zatrzymanej za wykroczenie prawa do udziału w posiedzeniu sądu rozpatrującego zażalenie na to zatrzymanie jest niezgodny z konstytucją - orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny.
12 grudnia 2018 r.

Zatrudnieni na czas określony, którym bezprawnie wypowiada się umowę w okresie ochronnym, mogą żądać przywrócenia do pracy. Tak orzekł Trybunał Konstytucyjny.
5 grudnia 2018 r.

Przepisy umożliwiające ministrowi sprawiedliwości
zaskarżanie uchwał Krajowej Rady Notarialnej do Sądu Najwyższego nie
mogą blokować ich kontroli w sprawach cywilnych – orzekł wczoraj
Trybunał Konstytucyjny.
14 listopada 2018 r.

Trybunał Konstytucyjny nie powinien wychodzić poza zakres zaskarżenia zawarty we wniosku prezydenta Andrzeja Dudy - podkreślili trzej sędziowie TK w zdaniu odrębnym złożonym do wyroku pełnego składu Trybunału o niekonstytucyjności nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych.
13 listopada 2018 r.

Za zgodny z konstytucją uznał we wtorek Trybunał Konstytucyjny przepis ograniczający odwołania od decyzji o nieprzyznaniu środków unijnych, gdy nastąpiło już wyczerpanie tych środków w ramach danego programu. Jest to konieczne dla sprawnego postępowania - wskazał TK.
16 października 2018 r.

Komisja weryfikacyjna stwierdziła nieważność decyzji dotyczących zwrotu
nieruchomości przy Asfaltowej 2 i Puławskiej 137. W przypadku Asfaltowej
komisja nałożyła na trójkę beneficjentów zwrot nienależnego świadczenia
w kwocie 625 tys. zł, a w przypadku pozostałej dwójki - 776 tys. zł.
28 września 2018 r.
Wrocławski sąd w trybie wyborczym oddalił w piątek pozew KWW Rafała Dutkiewicza – Sojusz dla Wrocławia przeciwko komitetowi Jerzego Michalaka, który ubiega się o fotel prezydenta stolicy Dolnego Śląska. Michalak został pozwany za wykorzystanie w kampanii wyborczej nazwiska obecnego prezydenta.
9 sierpnia 2018 r.
Krajowa Rada Sądownictwa nie odmawia sędziom Sądu Najwyższego prawa do
sądu - przekazał PAP przewodniczący KRS Leszek Mazur. Dodał, że dalsze
czynności ws. odwołań sędziów SN od uchwały Rady o negatywnym
zaopiniowaniu ich oświadczenia o woli dalszego orzekania ws. powinny
nastąpić w terminie ok. 2 miesięcy.
8 sierpnia 2018 r.
Jestem spokojny o to, co powie Trybunał Sprawiedliwości UE w sprawie pytań prejudycjalnych skierowanych przez SN - powiedział w środę wiceszef MS Marcin Warchoł. Wskazał, że TSUE konsekwentnie odmawiał udzielania odpowiedzi w sprawach, które nie dotyczyły sprawy zawisłej przed sądem.
8 sierpnia 2018 r.
Prokuratura Rejonowa Wrocław Śródmieście prowadzi śledztwo w sprawie przywłaszczenia mienia znacznej wartości na szkodę klienta mBanku przez pracowników tego banku - taką informację potwierdziła PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus.
25 lipca 2018 r.

Wyrok TSUE potwierdza odejście od automatyzmu w ramach współpracy w sprawach karnych - powiedział w środę PAP sędzia Rafał Kierzynka zajmujący się w resorcie sprawiedliwości europejskim prawem karnym. Dodał, że wyrok wpisuje się we wcześniejszą linię orzeczniczą TSUE.
25 lipca 2018 r.
Trybunał Sprawiedliwości choć mógł, to w swoim orzeczeniu nie ocenił stanu praworządności w Polsce; to rozsądne podejście - ocenił w środę europoseł PiS Karol Karski. Nie ma żadnego ostrzeżenia, jak chcieliby niektórzy - dodał.
18 lipca 2018 r.

Skoro konstytucja nie mówi o tym, że można ułaskawić wyłącznie skazanego, to znaczy, że akt ten może być wydany na rzecz osoby niewinnej – uznał Trybunał Konstytucyjny.