Orzeczenia Sądu Najwyższego

9 stycznia 2019 r.

Kwalifikacje medyczne to nie to samo co praktyczne umiejętnośc

Kwalifikacje medyczne to nie to samo co praktyczne umiejętności9 stycznia 2019 r.

Początkiem sprawy była seria nieudanych zabiegów protetycznych, jakie przeprowadziła lekarz dentysta Danuta B. u jednej ze swoich pacjentek. Polegały one na założeniu na części zębów koronek. Niestety zabiegi te się nie udały. Leczenie trwało blisko 3 lata, pacjentka była u dr B. aż na 87 wizytach. Efekty były jeszcze gorsze – kobieta do dziś odczuwa dyskomfort i bóle szczęk oraz głowy.

18 grudnia 2018 r.

Nawet jeśli obszar leśny został odebrany właścicielom bez podstawy prawnej, można go zasiedzieć.

Państwo może zasiedzieć prywatny las18 grudnia 2018 r.

Jeśli jednostka państwowa prowadzi gospodarkę i planowanie na zasadach określonych dla lasu należącego do Skarbu Państwa, można ją zakwalifikować jako posiadacza samoistnego lasu i może go ona zasiedzieć mimo odebrania gruntu po wojnie dawnym właścicielom bez podstawy prawnej – uznał Sąd Najwyższy.

22 października 2018 r.

Związek się rozpadł, zaczęły się rozliczenia.

Jak żona kupi sobie dom, to jest to jej dom. Wspólność majątkowa nie ma znaczenia22 października 2018 r.

Fakt nabycia rzeczy w trakcie trwania małżeństwa nie oznacza, że w każdym przypadku wejdzie ona do majątku wspólnego małżonków. I to nawet przy obowiązującym reżimie ustawowej wspólności majątkowej. Jeśli bowiem żona zainwestowała ogrom swych prywatnych pieniędzy w dom, nie ma żadnego powodu, aby po rozwodzie uważać, iż nieruchomością należy podzielić się po połowie. To sedno piątkowej uchwały Sądu Najwyższego.

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Serwisy Tematyczne