statystyki

WSA: Wydatki po sprzedaży też mogą być kosztem

autor: Łukasz Zalewski24.09.2019, 07:30; Aktualizacja: 24.09.2019, 07:33
Wyrok WSA w Warszawie z 19 września 2019 r., sygn. akt III SA/Wa 3024/18. www.serwisy.gazetaprawna.pl/orzeczenia

Wyrok WSA w Warszawie z 19 września 2019 r., sygn. akt III SA/Wa 3024/18. www.serwisy.gazetaprawna.pl/orzeczeniaźródło: ShutterStock

Wydatki poniesione po sprzedaży są kosztem uzyskania przychodu, jeżeli sprzedający jeszcze przed transakcją zobowiązał się do ich poniesienia, a nowy nabywca oczekuje wywiązania się z zawartych wcześniej umów – uznał WSA w Warszawie.

Sprawa dotyczyła spółki, która w całości sprzedała m.in. centrum handlowe, grunty, majątek ruchomy i umowy z najemcami. Nabywca wstąpił we wszystkie prawa i obowiązki wynikające z umów najmu.

Przed zawarciem transakcji spółka zadeklarowała, że po sprzedaży zrealizuje jeszcze zobowiązania, które wzięła na siebie w momencie gdy zawierała umowy z najemcami. Chodziło o wykończenie lokali należących do niektórych najemców, zapłatę za wydatki mające na celu zwiększenie atrakcyjności centrum handlowego, współfinansowanie akcji marketingowych, usunięcie stwierdzonych wad technicznych i usterek.


Pozostało jeszcze 66% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj