statystyki

Firma w ruinie może stracić NIP

autor: Patrycja Dudek16.09.2019, 18:00
Spółka przekonywała, że z przepisów wcale nie wynika, by nieruchomość pod zgłoszonym adresem musiała być zdatna do prowadzenia działalności gospodarczej czy podejmowania decyzji zarządczych.

Spółka przekonywała, że z przepisów wcale nie wynika, by nieruchomość pod zgłoszonym adresem musiała być zdatna do prowadzenia działalności gospodarczej czy podejmowania decyzji zarządczych.źródło: ShutterStock

Samo posiadanie tytułu prawnego do nieruchomości nie przesądza jeszcze, że pod tym adresem mieści się siedziba spółki – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Chodziło o firmę, która przeniosła swoją siedzibę na teren województwa podkarpackiego. Nowy adres zgłosiła w Rejestrze Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego i wskazała w formularzu NIP-8 – jako miejsce prowadzenia działalności.

Pracownicy urzędu skarbowego chcieli sprawdzić jej rozliczenia podatkowe. W tym celu udali się pod wskazany adres z zamiarem wszczęcia kontroli podatkowej. Nikogo tam jednak nie zastali. Nie stwierdzili też żadnych oznak prowadzenia działalności gospodarczej.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj