statystyki

Odliczenie VAT: Nie trzeba ekstra dowodów na wykonanie usługi

autor: Łukasz Zalewski28.08.2019, 07:38; Aktualizacja: 12.11.2019, 18:09
WSA przywołał art. 187 par. 1 ordynacji podatkowej, z którego jasno wynika, że to organ, a nie podatnik, ma obowiązek zebrać i wyczerpująco rozpatrzyć cały materiał dowodowy.

WSA przywołał art. 187 par. 1 ordynacji podatkowej, z którego jasno wynika, że to organ, a nie podatnik, ma obowiązek zebrać i wyczerpująco rozpatrzyć cały materiał dowodowy.źródło: ShutterStock

Podatnik, który wykonał usługi niematerialne, nie musi gromadzić zdjęć i wizualizacji. Wystarczą faktury – orzekł WSA w Gliwicach.

Sprawa dotyczyła podatniczki, której naczelnik urzędu skarbowego zakwestionował prawo do odliczenia VAT z faktur dokumentujących wykonanie przez kontrahenta usług marketingowych. Podatniczka przedstawiła dowody potwierdzające opłacenie faktur oraz inne dokumenty związane z wykonaniem usług. Współpracę potwierdził również sam kontrahent.

Problem wziął się z tego, że co innego mówił jeden z pracowników podatniczki. Zaprzeczył, jakoby doszło do wykonania usługi.

Na tej podstawie naczelnik urzędu skarbowego, a następnie dyrektor izby administracji skarbowej uznali, że współpraca pomiędzy podatniczką a kontrahentem nie została wystarczająco udokumentowana, a wystawione faktury nie dokumentowały rzeczywistych zdarzeń.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj