statystyki

Zarządzający spółką może mieć obowiązek płacić VAT

autor: Łukasz Zalewski21.03.2019, 08:44; Aktualizacja: 21.03.2019, 08:44
Spór z fiskusem dotyczył tego, czy wykonywanie kontraktu menedżerskiego oznacza prowadzenie działalności gospodarczej i czy mężczyzna jest podatnikiem VAT.

Spór z fiskusem dotyczył tego, czy wykonywanie kontraktu menedżerskiego oznacza prowadzenie działalności gospodarczej i czy mężczyzna jest podatnikiem VAT.źródło: ShutterStock

Menedżer, który ponosi odpowiedzialność wobec osób trzecich za szkody wyrządzone w związku z prowadzoną działalnością, jest podatnikiem VAT bez względu na to, czy pełni również funkcję członka zarządu – potwierdził WSA w Warszawie.

Sprawa dotyczyła członka zarządu zatrudnionego na kontrakcie menedżerskim, do którego miały zastosowanie specjalne zasady dotyczące wynagradzania, określone w ustawie o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami (Dz.U. 2017 póz. 1202 ze zm.). Chodzi o spółki Skarbu Państwa i jednostek samorządu terytorialnego.

Spór z fiskusem dotyczył tego, czy wykonywanie kontraktu menedżerskiego oznacza prowadzenie działalności gospodarczej i czy mężczyzna jest podatnikiem VAT.


Pozostało jeszcze 85% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj