statystyki

Stypendium naukowe może mieć także charakter socjalny

autor: Paulina Szewioła24.09.2018, 18:00
Zdaniem WSA dodatkowe wymogi przewidziane przez statut fundacji nie wykluczają charakteru socjalnego tego stypendium.

Zdaniem WSA dodatkowe wymogi przewidziane przez statut fundacji nie wykluczają charakteru socjalnego tego stypendium.źródło: ShutterStock

Sprawa dotyczy M.R., który złożył wniosek o przyznanie stypendium socjalnego w zwiększonej wysokości z tytułu zamieszkania w domu studenckim. Wydziałowa komisja stypendialna wydała jednak decyzję odmowną w jego sprawie.

Powód? Z dokumentacji wynikało, iż miesięczny dochód netto na jednego członka w rodzinie wnioskodawcy przekraczał kwotę uprawniającą do otrzymania tej formy pomocy materialnej. Wszystko przez to, że zaliczono do niego środki ze stypendium naukowego otrzymywanego przez jego brata od jednej z fundacji.

M.R. złożył więc odwołanie od tego rozstrzygnięcia. Jego zdaniem komisja nie uwzględniła faktu, że do dochodu nie wlicza się stypendiów o charakterze socjalnym, przyznawanych przez podmioty, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 40b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 2032, ze zm.), tj. organizacje pożytku publicznego i jednostki samorządu terytorialnego. A zdaniem M.R. jego brat właśnie takie otrzymywał.


Pozostało jeszcze 64% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj