« Powrót do artykułu

Smartwatch wykryje awarię w fabryce

„Inżynier idąc po hali produkcyjnej, podchodzi do konkretnej maszyny, a zegarek rozpoznaje, która to maszyna i wyświetla od razu jej konkretne parametry, np. stan pracy/awarię, efektywność pracy, czy zużycie energii lub przyczynę awarii” - tak opisuje koncepcję wykorzystania smart zegarka w przemyśle Jarosław Gracel, automatyk, Dyrektor ds. Marketingu w firmie Astor.

smartwatch, praca

żródło: ShutterStock

Aplikacja ASTOR Watch na zegarek została stworzona w Polsce, w ramach współpracy z bardzo zdolnym inżynierem, Ambasadorem ASTOR na Politechnice Warszawskiej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • 01(2015-04-24 17:29) Zgłoś naruszenie 00

    „Inżynier idąc po hali produkcyjnej, podchodzi do konkretnej maszyny, a zegarek rozpoznaje, która to maszyna i wyświetla od razu jej konkretne parametry, np. stan pracy/awarię, efektywność pracy, czy zużycie energii lub przyczynę awarii”. Jaki ma w takim razie sens ten zegarek skoro i tak do danej maszyny trzeba podejść? Równie dobrze na maszynie może być umieszczony wyświetlacz LCD z parametrami maszyny. Gdyby dostęp do tych danych był zdalny to miałoby to sens, a w takim przypadku mamy duplikowanie funkcjonalności.

    Odpowiedz
  • paku(2015-04-29 11:53) Zgłoś naruszenie 00

    No chyba lepiej mieć jeden wyświetlacz od wszystkich urzadzeń, niż 100 ekranów w 100 różnych maszynach?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!