Najlepsze tablety pod choinkę

Oto kilka najciekawszych tabletów multimedialnych dostępnych na naszym rynku. Pod uwagę wzięliśmy urządzenia o wielkości ekranu od 8 cali, z modemem LTE. Czy któryś z nich znajdzie się pod waszą choinką w tym roku?

Lenovo Thinkpad 8_Win 8_01.jpg

żródło: Materiały Prasowe

Lenovo Thinkpad 8

Jest to bardzo praktyczne urządzenie określane przez producenta mianem - dla profesjonalistów -. Waga niespełna 0,5 kg i jak zapewnia Lenovo pozwala na 8 godzin ciągłej pracy na baterii. Praca w wielu trybach

Wyświetlacz Full HD (1920x1200) z technologią IPS. Ekran o przekątnej 8,3 cala - o szerokim kącie widzenia (niemal 180 stopni).

Przednia kamera o rozdzielczości 2 Mpix, tylna kamera o rozdzielczości 8 Mpix z lampą LED oraz funkcją rejestracji obrazu.

System operacyjny: Windows 8.1 32 bit

Wyświetlacz: 8,3 cala, 1920 x 1200 pikseli

Procesor: Intel Atom Z3770, 2,4 GHz

Pojemność: do 128 GB

Pamięć RAM: 2 GB

Modem: LTE

Jest to jeden z tabletów, których cena dorównuje produktom Apple, co w tym przypadku może być minusem. Windows 8 nawet na tablety może zniechęcać. Cena: 64 GB 2699 złotych, 128 GB - pow. 3 tys. złotych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • ZaTablet(2014-12-14 14:49) Zgłoś naruszenie 00

  xenomorph, antytablet, odpowiedź jest prosta - dla ludzi rozgarniętych intelektualnie. Dziś analfabeta to nie ten co nie potrafi czytać czy pisać, bo to każdy potrafi. Współczesny analfabeta to osoba nie potrafiąca obsłużyć urządzeń typu bankomat, komputer, telefon, smartphone, tablet. Owszem są ludzie wybitnie na takie zdobycze cywilizacji odporni i jest ich naprawdę dużo w brew pozorom. Ale i dla takich, sprytne koncerny znalazły sposób, np wprowadzając ultra proty system operacyjny (Apple) do tego smart marketing i jest sukces komercyjny. Ale do sedna, poco tablet? równie dobrze można zadać pytanie poco komu traktor? Tablet to świetny uspokajacz dla dzieci (2 i 3 lata) pozwala choć na kilka minut odpocząć od dzieci. W pracy nie muszę już dźwigać ciężkiego i nieporęcznego notebooka, wieczorem też wygodnie jest odebrać pocztę i wysłać odpowiedzi na tablecie. Żona pracuje na komputerze i z telefonem, tablet dał jej połączenie tych rzeczy i dziś może z dziećmi wyjść na spacer i jednocześnie pracować. Wygodnie jest mi tabletem obsługiwać ogród - nawadnianie, nawożenie, oświetlenie, basen i kosiarkę(robot). W tablecie wygodnie jest mieć i zarządzać dokumentacją firmową, szybko korygować, wysyłać, drukować. Nie trzeba wstawać z łózka by wyłączyć światło, to wszytko na tablecie, od razu bez zbędnych dodatków można zrelaksować żonkę i tu dopiero jest koniec zastosowań dla tabletów i innych gadżetów. Panie obsługuje się tradycyjnie, analogowo;)

  Odpowiedz
 • xenomorph(2014-12-13 21:04) Zgłoś naruszenie 00

  A na chh... to komu??

  Odpowiedz
 • antytablet(2014-12-14 00:12) Zgłoś naruszenie 00

  Tylko po co to komu?... Kiedy przedłużałem umowę w salonie operatora chcieli mi na siłę wcisnąć "tablet". Nie wziąłem, bo nie potrzebuję. Ten tablet to typowy gadżet, który wielu ludziom do niczego nie służy, ale przecież teraz .. rzekomo, bez tableta ani rusz, no nie?... A wszystko to tylko po to, żeby ci, którzy kręcą tam na samej górze telekomunikacyjnymi biznesami wybudowali sobie większe pałace, a może nawet wymienili odrzutowce na "lepszy model". Po to się ludziom wciska gadżety, ale... nie ze mną te numery, jak mawiał pewien klasyk...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!