10 zasad bezpiecznego korzystania ze smartfonów i tabletów

Konsekwentne zwiększanie mocy obliczeniowej i rozwój nowych technologii  sprawia, że możliwości smartfonów i tabletów stają są coraz większe. Wszytko wskazuje na to, że użytkownicy coraz częściej będą używać urządzeń przenośnych kosztem laptopów i  PC-tów - szacuje się, że do roku 2017 nastąpi trzynastokrotny wzrost popularności mobilnych gadżetów. Oczywiście cyberprzestępcy również dostrzegli ten trend i aktywnie działają na nowym rynku. W obliczu tego zagrożenia użytkownicy muszą być szczególnie uważni i czujni, podczas używania przenośnych urządzeń. W chronieniu swoich danych na pewno pomoże 10 sprawdzonych sposobów zapewnienia sobie mobilnego bezpieczeństwa.

telefon, płatności mobilne,

żródło: ShutterStock

Nie pobieraj aplikacji z nieoficjalnych źródeł

Dzięki istnieniu sklepów z aplikacjami – Apple App Store i Google Play Store – użytkownicy mogą pobierać aplikacje z centralnego, stale monitorowanego źródła. Ograniczenie poszukiwania nowych aplikacji do tych sklepów znacznie zmniejsza ryzyko pobrania i zainstalowania szkodliwego oprogramowania (poza przypadkami, gdy ktoś w jakiś sposób ominie weryfikację przeprowadzaną przez ich operatorów).

Domyślne ustawienie systemu Android, dopuszczające instalację aplikacji z innych źródeł, powinno zostać wyłączone. W ten sposób telefon wyświetli ostrzeżenie za każdym razem, gdy użytkownik podejmie próbę zainstalowania aplikacji pochodzącej z nieoficjalnego sklepu.

statystyki

Komentarze (1)

  • as(2014-06-15 03:01) Zgłoś naruszenie 00

    Zasady analogiczne jak w przypadku ochrony PC.

    Najprościej ująć je w jednym zdaniu: ZDROWY ROZSĄDEK PRZEDE WSZYSTKIM.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!