Co wie o tobie Google?

Stwierdzenie „prywatność w internecie” brzmi dziś jak oksymoron. Sami zresztą coraz częściej świadomie wyzbywamy się swojej prywatności – np. poprzez zbytnią wylewność na portalach społecznościowych. Sieć stała się więc jednym wielkim bankiem informacji na temat jej użytkowników. Jednak chyba nikt nie wie o nas tyle, co popularny „wujek Google”.

Wyszukiwarka

żródło: ShutterStock

Historia wyszukiwania

Internetowy gigant z Mountain View zaczynał jako wyszukiwarka internetowa (teraz wachlarz usług jest znacznie większy), więc nikogo nie powinien dziwić fakt, że Google kolekcjonuje informacje o tym czego poszukujemy w internecie, a następnie całkiem nieźle na tym zarabia. Jak? Poprzez prezentowanie reklam dostosowanych do naszych poszukiwań.

Ciekawostka: Jeśli korzystamy z wyszukiwarki, będąc zalogowanym na konto Google, to ślady naszych działań są zapisywane w historii wyszukiwania. Wchodząc na stronę google.com/history możemy się dowiedzieć, czego poszukiwaliśmy 2-3 lata temu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!