Jak „usunąć się” z internetu?

Internet pamięta. To, co raz pojawi się w sieci, zostaje w niej na zawsze. Dlatego warto dobrze zastanowić się przed umieszczeniem w internecie zdjęcia, filmu, wpisu czy też jakiegokolwiek innego materiału narażającego na szwank naszą prywatność. Co jednak, gdy „mleko już się rozlało”? O ile zatarcie wszystkich śladów swojej obecności w wirtualnej przestrzeni – póki co - jest praktycznie niemożliwe, o tyle istnieje kilka skutecznych sposobów na zapewnienie sobie większej anonimowości w sieci.

Google

żródło: Bloomberg

Sprawdź, co wie o tobie Google

Chcesz sprawdzić, ile wie o tobie internet? Po prostu się „wygugluj”. W ten sposób dowiesz się o wszystkich zapomnianych kontach w serwisach społecznościowych, sklepach internetowych czy też na forach i grupach dyskusyjnych. Dowiesz się również czy twoje dane, publikacje oraz inne zasoby nie trafiły „przypadkiem” na czyjąś prywatną stronę. Kiedy już sporządzisz szczegółowy raport na temat swojej obecności w Google, możesz przystąpić do procesu „usuwania się” z internetu.

Zanim zdecydujesz się zatrzeć ślady po swojej obecności w serwisach społecznościowych warto zajrzeć również na stronę JustDeleteMe, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące procesu usuwania konta w ponad stu popularnych serwisach internetowych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!