Alfabet Facebooka: Najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie ma 10 lat

4 lutego 2004 roku w jednym z harwardzkich akademików narodził się projekt "thefacebook.com". Początkowo jego ideą było stworzenie elektronicznego katalogu imion, nazwisk oraz zdjęć studentów Harvardu. Twórcy serwisu - Mark Zuckerberg, Dustin Moskovitz, Eduardo Saverin oraz Chrisem Hughes nie spodziewali się wówczas, że w ciągu kilku lat ten niewielki startup przekształci się w największy internetowy projekt na świecie. Dziś, z Facebooka korzysta ponad 1,3 mld użytkowników, a poranna wizyta "na fejsie" jest dla wielu ważniejszym rytuałem niż zjedzenie śniadania i poranny prysznic. Przedstawiamy Alfabet Facebooka - dwadzieścia mniej i bardziej znanych faktów z historii serwisu, który zmienił świat.

Facebook

autor: David Paul Morrisżródło: Bloomberg

A jak Al Pacino

Pierwotna wersja Facebooka (thefacebook) posiadała w swoim logo podobiznę tajemniczego człowieka, którego użytkownicy serwisu nazywali „gościem z Facebooka”. Po latach okazało się, że ową tajemniczą postacią był młody Al Pacino delikatnie „podrasowany” w programie graficznym przez jednego z kolegów Marka Zuckerberga.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!