Rezygnacja Ballmera, IPO Twittera, afera PRISM. Oto najważniejsze technologiczne wydarzenia 2013 roku

Mijający rok, w świecie nowych technologii upłynął pod znakiem wielkich premier (iPhone 5C, konsole nowej generacji), spektakularnych upadków (Nokia, BlackBerry), ale i kilku wielkich afer, które podważyły nasze zaufanie do takich gigantów, jak Google, Apple czy Microsoft. Prezentujemy osiem najważniejszych wydarzeń 2013 roku.

Steve Ballmer

autor: Andrew Harrerżródło: Bloomberg

Sierpień 2013: Ballmer odchodzi z Microsoftu

23 sierpnia 2013 roku, po trzynastu latach spędzonych na stanowisku CEO Microsoftu, Steve Ballmer ogłosił, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy odejdzie na zasłużoną emeryturę. Ballmer to bez wątpienia jedna z najbardziej barwnych, ale i najbardziej kontrowersyjnych postaci branży IT. Jego 33 letnia przygoda z Microsoftem była serią wielu spektakularnych sukcesów (Windows XP, Xbox 360) i kilku katastrofalnych porażek (Zune, Windows Vista).

11 lipca 2013 roku Ballmer ogłosił plan restrukturyzacji firmy pod hasłem "One Microsoft". Jego celem ma być sprostanie wyzwaniom ze strony Apple'a i Google'a. Realizacją tego projektu zajmie się jednak jego następca. Jednym z faworytów do objęcia funkcji CEO Microsoftu jest były prezes Noki Stephen Elop. "Szalony Steve" przymierza się natomiast do spokojnej emerytury z 15 miliardami dolarów "w kieszeni".

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!