Rezygnacja Ballmera, IPO Twittera, afera PRISM. Oto najważniejsze technologiczne wydarzenia 2013 roku

Mijający rok, w świecie nowych technologii upłynął pod znakiem wielkich premier (iPhone 5C, konsole nowej generacji), spektakularnych upadków (Nokia, BlackBerry), ale i kilku wielkich afer, które podważyły nasze zaufanie do takich gigantów, jak Google, Apple czy Microsoft. Prezentujemy osiem najważniejszych wydarzeń 2013 roku.

BlackBerry Q5

autor: Krisztian Bocsiżródło: Bloomberg

Lipiec 2013: Upadek BlackBerry

Słaba sprzedaż flagowego smartfona Z10, fatalne wyniki finansowe i największy spadek wartości akcji od 2000 roku – kanadyjski gigant znajduje się w poważnych tarapatach. Optymizmem nie napawa również ostatnie kwartalne sprawozdanie finansowe, z którego wynika, że BlackBerry zanotowało stratę w wysokości 4,4 mld dolarów. Spadły również przychody, które są o 56 procent niższe w porównaniu z analogicznym okresie roku ubiegłego. W związku z tym BlackBerry zrezygnowało z dalszych prac nad dwoma nowymi budżetowymi smartfonami, które miały się pojawić w sprzedaży w przyszłym roku.

4 listopada nowym prezesem BlackBerry został John S. Chen. W grudniu firma nawiązała strategiczną współpracę z tajwańskim koncernem Foxconn, która w przyszłości będzie "składać" tańsze smartfony BlackBerry, co z pewnością przełoży się na znaczne oszczędności dla Kanadyjczyków. Czy mariaż z Foxconn uratuje twórców legendarnej "jeżyny"?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!