Rezygnacja Ballmera, IPO Twittera, afera PRISM. Oto najważniejsze technologiczne wydarzenia 2013 roku

Mijający rok, w świecie nowych technologii upłynął pod znakiem wielkich premier (iPhone 5C, konsole nowej generacji), spektakularnych upadków (Nokia, BlackBerry), ale i kilku wielkich afer, które podważyły nasze zaufanie do takich gigantów, jak Google, Apple czy Microsoft. Prezentujemy osiem najważniejszych wydarzeń 2013 roku.

Google Glass

autor: David Paul Morrisżródło: Bloomberg

Marzec 2013: Google Glass trafia do pierwszych szczęśliwców

Ci, którzy liczyli na to, że jeszcze w tym roku najnowszy technologiczny gadżet od Google pojawi się w sprzedaży, musieli obejść się smakiem. Kilka miesięcy temu "okulary przyszłości" trafiły do 2000 szczęśliwców, którzy w 2012 roku uczestniczyli w konferencji Google I/O i zdecydowali się wydać „skromne” 1500 dolarów na wcześniejszy dostęp do produktu.

Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery nowego urządzenia Google’a, ale już dziś wielu ekspertów zastanawia się, w jaki sposób wpłynie on na naszą codzienność. Krytycy uważają, że Google Glass okaże się kolejnym gadżeciarskim bublem. Entuzjaści - upatrują w urządzeniu kolejny kamień milowy na drodze do rzeczywistości rodem z filmów science-fiction.

Glass, to "okulary" wyposażone w ekran virtual retina, kamerę, moduł rozpoznawania mowy oraz system operacyjny Android. Urządzenie umożliwi użytkownikowi korzystanie z wielu funkcjonalności oferowanych przez smartfony, takich jak połączenia głosowe, wysyłanie wiadomości tekstowych, przeglądanie map oraz internetu, planowanie terminarza itd.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!