« Powrót do artykułu

Mobilne wojny: O tym jak Apple i Samsung wrogów udawali

BlackBerry i HTC konsekwentnie zmierzają w kierunku bankructwa, a przyszłość Nokii w rękach Microsoftu jest jedną wielką niewiadomą. Na placu boju pozostają więc najwięksi – Samsung i Apple. To między nimi rozgrywa się bitwa o dominację w mobilnym świecie. A może obydwie firmy wcale nie chcą ze sobą walczyć?

Samsung

autor: SeongJoon Chożródło: Bloomberg

Apple i Samsung - wojna pozorów?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • EWA(2013-10-05 06:54) Zgłoś naruszenie 00

  Proszę autorów o rozwinięcie tematu nt. obydwóch firm w zakresie przestrzegania prawa. Doszły do mnie słuchy,że kiedy Samsung przegrał w sądzie sprawę patentową z Applem - musiał zapłacić. kiedy Apple przegrał w sądzie sprawę z Samsungiem - Obama, prawem kaduka, unieważnił wyrok sądu! Interesuje mnie to w kontekście planowanej "współpracy" ekonomicznej UE z USA. Czy aby UE nie wpuści na swój rynek zbójów???

  Odpowiedz
 • (Y)(2013-10-06 20:53) Zgłoś naruszenie 00

  będą liczyć kolejne miliardy, miliony zostawili swym konkurentom

  Odpowiedz
 • internauta-kosmonauta(2013-10-06 23:38) Zgłoś naruszenie 00

  Te "stare dobre Nokie" to jedna wielka ściema, która lata po Internecie, zapewne rozpuszczana przez specjalistów od marketingu wirusowego. Sam miałem kilka Nokii i psuły się jak cholera, najczęściej na płytce drukowanej pękały ścieżki z tego powodu, ze obudowa była elastyczna i telefon łatwo wyginał się w kieszeni podczas noszenia (zwłaszcza w niskich temperaturach). W jednej Nokii pamiętam, że wymieniałem wyświetlacz, a poza tym baterie trzymały nie dłużej niż 2 lata, choć kiedyś z telefonów korzystało się mniej niż dziś.

  Poza tym b. ciekawy artykuł, poproszę więcej takich

  Odpowiedz
 • wilcy(2013-10-07 10:36) Zgłoś naruszenie 00

  Co za brednie w tym artykule. Procesory A - Samsung jest jedynie producentem a nie są one jego "dziełem". W skrócie zaprojektowany został przez Apple i ARM a Samsung, powtórzę, PRODUKUJE około 20% tych procesorów.
  Czy jeśli "Doskonała Kura Domowa" jest drukowana przez ta sama drukarnie co GP to sprawia, ze te dwie firmy współpracują ze sobą???

  Odpowiedz
 • ciekawa(2013-10-14 11:28) Zgłoś naruszenie 00

  Ciekawe byłoby poszukanie właścicieli obu firm. Może okazać się, że są to te same osoby.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!