Google ma już 15 lat - oto największe sukcesy i porażki internetowego giganta

Jest rok 1996. Dwóch utalentowanych doktorantów Uniwersytetu Stanforda opracowuje projekt algorytmu BackRub - nowatorskiej metody analizy powiązań hipertekstowych. Wkrótce stanie się on podwaliną do stworzenia prototypu wyszukiwarki internetowej. Kilkanaście lat później Google, to nie tylko największa wyszukiwarka na świecie, ale i setki innych projektów - tych niezwykle udanych, jak również tych, o których Larry Page i Sergey Brin chcieliby szybko zapomnieć. Prezentujemy największe sukcesy i porażki w historii giganta z Mountain View.

google

autor: SeongJoon Chożródło: Bloomberg

Google Search (1997) - SUKCES

Wyszukiwarka Google to nie tylko pierwszy, ale i flagowy produkt giganta z Mountain View. Powstała w 1997 roku - jeszcze przed oficjalnym powstaniem firmy. Dziś, chyba żaden internauta nie wyobraża sobie bez Google'a życia, a slogan: "Muszę to wygooglować" wszedł już do kanonu języka potocznego.

Pomimo wielu starań, konkurentom z Microsoftu i Yahoo nigdy nie udało się zbliżyć do sukcesu Google Search, a ich wyszukiwarki mogą się zadowolić jedynie drobnym fragmentem "rynkowego tortu".

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!