Historia iPhone'a - zobacz, jak zmieniał się najsłynniejszy telefon na świecie

Każdy twórca ma w swoim dorobku dzieło, z którego jest szczególnie dumny. W przypadku Steve'a Jobsa i firmy Apple, takim "opus magnum" jest bez wątpienia iPhone. Dziś, smartfon z Cupertino jest jednym z wielu znakomitych urządzeń mobilnych dostępnych na rynku. W 2007 roku był jednak prawdziwą rewolucją. Być może dzielenie rynku telefonów komórkowych na czasy przed powstaniem iPhone'a oraz po jego powstaniu jest lekką przesadą, ale nie zmienia to faktu, że wprowadzając go na rynek gigant z Cupertino na zawsze zmienił świat nowych technologii. Zobacz, jak iPhone zmieniał się przez ostatnie 6 lat.

Steve Jobs, CEO Apple Inc, przemawia na konferencji "All Things Digital " w Palos Verde, Kalifornia, USA

autor: Asa Mathatżródło: Bloomberg

2004 - Projekt

Steve Jobs tworzy zespół, w skład którego wchodzi 1000 pracowników Apple'a. Mają oni rozpocząć prace nad urządzeniem o tajemniczej nazwie "Project Purple". W skład zespołu wchodzi również John Ive, który ostatecznie będzie odpowiedzialny za wygląd iPhone'a.

Jobs wycofuje się z wcześniejszych planów stworzenia tabletu i skupia wszystkie siły na projekcie iPhone'a. W proces tworzenia telefonu zaangażowany jest również amerykański operator komórkowy AT&T Mobility (wówczas Cingular Wireless). Do 2011 roku firma ta będzie płacić Apple za wyłączność na dystrybucję iPhone'a na terenie Stanów Zjednoczonych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!