Najbardziej kultowe serie gier w historii

Dobra gra zapewnia nam kilka godzin rozrywki na wysokim poziomie. Znakomita gra wciąga nas bez reszty i sprawia, że zapominamy o otaczającym nas świecie. Kultowa gra to coś więcej. To gra, do której wracamy po kilku, a nawet kilkunastu latach i wciąż daje nam tyle samo satysfakcji. Najbardziej kultowe serie gier zdobyły uznanie wśród milionów graczy na całym świecie, jak również odcisnęły trwałe piętno na kulturze masowej. Prezentujemy ranking 10 legendarnych serii.

Final Fantasy XV

żródło: Materiały Prasowe

Miejsce 10. Final Fantasy

Pierwsza część gry powstała w 1997 roku. Nie tylko stała się kasowym hitem, ale również uchroniła swojego wydawcę, firmę Square Enix, przed bankructwem. Final Fantasy to jednak nie tylko gra jRPG przenosząca nas w świat fantasy To również dziesiątki komiksów, filmów i innych produktów oznaczonych logiem FF. W 2011 roku Square Enix, poinformowała, że wszystkie części Final Fantasy sprzedały się w ponad 100 milionach egzemplarzy.
(fot. Final Fantasy XV)

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!