« Powrót do artykułu

Co dalej z 5G? Sugak: Wirus nie zatrzyma piątej generacji [WYWIAD]

- Mam nadzieję, że to, co się teraz dzieje, będzie impulsem do zmiany modeli biznesowych - mówi w wywiadzie dla DGP Marcin Sugak, dyrektor ds. rozwoju w firmie Ericsson.

5G

żródło: ShutterStock

Cechy 5G ‒ mniejsze opóźnienia, większa przepustowość ‒ to jest właśnie to, na co dziś rośnie zapotrzebowanie

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • Społeczeństwa już do tego dojżały(2020-03-25 20:13) Zgłoś naruszenie 41

  Polska ale i cała Europa( Unia Europejska) powinna postawić się technokratycznym i cyfrowo-komunistycznym zapędom USA i Chin. Przeprowadzić na terytorium UE następujące reformy: 1. Desmartfonizacja - delegalizacja, zakaz, wycofanie z produkcji, zniszczenie smartfonów - nakaz produkcji i użytkowania tylko zwykłych komórek na terytorium UE bez żadnych dodatków tylko do kontaktu krótka rozmowa/sms-y. 2. Deinformatyzacja - przywracać tam gdzie można papierowe dokumenty tym samym dając wolność obywatelom od bzdurnych systemów informatycznych, gdzie trzeba zakładać konta, pamiętać loginy i hasła. 3. Zakaz, delegalizacja, sukcesywne ograniczanie i eliminowanie w-fi z przestrzeni publicznej, miejsce internetu zostaje tam, gdzie potrzeba - w komputerach w domach i miejscach pracy na kablach/przewodach. 4. Zakaz biometrii( jedyny wyjątek skan odcisku palca w marginalnych sytuacjach ale za zgodą obywatela ale brak zgody na skan oka, twarzy, palca, dłoni czy głosu). 5. Odstąpienie od realizacji nieprzebadanej pod względem zdrowotnym sieci 5g i internetu rzeczy - te kwestie mogą godzić i na pewno godziłyby w dwa fundamentalne dla ludzi prawa - prawo do prywatności i prawo do ochrony zdrowia. 6. Facebook, Instagram i inne współpracujące dla tego serwisu media społecznościowe powinny zostać z Europy wydalone, należy powiadomić o tym fakcie uprzednio użytkowników tychże serwisów by nie byli tym zaskoczeni i mogli w stosownym czasie pozabierać swoje dane, potem nastąpi proces czyszczenia danych i w ciągu 6 miesięcy wszelkie dane o użytkownikach europejskich powinny bezpowrotnie i bez śladu zniknąć, a domeny tych serwisów byłyby wówczas niedostępne na terytorium UE. 7. Gotówka powinna być honorowana ponad płatności bezgotówkowe, nigdy zaś odwrotnie. 8. Należy przywrócić funkcjonowanie budek telefonicznych( najlepiej w miejsce stacji roweru miejskiego, i tak większość ludzi korzysta z własnych rowerów, co do tego nie ma wątpliwości) - to zapewni obywatelom wolność, gdy zapomną ze sobą wziąć komórki mogą udać się do automatu, wpłacić drobne i porozmawiać albo wyrobić kartę abonamentową by przez okres miesiąca lub kilku miesięcy rozmawiać bez limitu a potem kartę doładować. 9.Człowiek ma robić, człowiek ma myśleć - nie ma zgody na pozbawianie większości miejsc pracy ludzi i wypierania całych zawodów na rzecz zastąpienia myślenia ludzkiego algorytmami a pracy własnej jedynie maszynami/robotyzacją. Europa wreszcie pokazałaby, że nie pozwoli dyktować sobie ani swoim obywatelom polityki zmierzającej do technokratyzmu i cyfrowego komunizmu.

  Odpowiedz
 • שד אנונימ מאתיים עשרים שתיי(2020-03-26 20:13) Zgłoś naruszenie 32

  Technologia 5G nie jest przebadana pod kontem szkodliwości dla człowieka ,zwierząt lub owadów technologia ta jest wprowadzana niejako na siłę bez debaty publicznej na ten temat.Nie kupujcie urządzeń w technologi 5G bo nie będą one lepsze lub szybsze niż 4G ale na pewno będą droższe.

  Odpowiedz
 • Somsiadka mówiła(2020-03-26 14:58) Zgłoś naruszenie 12

  Że ten Virus to od tego 5G się mocno rozwija.

  Odpowiedz
 • kris(2020-03-27 14:06) Zgłoś naruszenie 02

  I bardzo dobrze że jej nie zatrzyma, te kraje które zdecydują się na 5G, mogą szybko się odbudować

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!