Narty 2020: 7 miejsc na zimowy wypoczynek w Polsce

Szczyrk i Białka Tatrzańska to dopiero początek listy najbardziej rozbudowanych kompleksów narciarskich w Polsce. Oto kilka miejsc, które oferują znakomite warunki do zimowego wypoczynku.

  • <strong>Szczyrk</strong>
<br></br>
Kompleks narciarski w Szczyrku jest największym w Polsce. Co roku przygotowuje się tutaj ponad 36 km tras narciarskich: 22 km tras łatwych, 10 km dla średnio zaawansowanych i 4 km tras wymagających dobrych umiejętności jazdy. Trasy rozciągają się od wysokości 524 do 1257 metrów (różnica wysokości - 733 m).
  • <strong>Zieleniec (Duszniki-Zdrój)</strong>
<br></br>
Sporty zimowe zawitały do Zieleńca jeszcze w okresie międzywojennym. Od kilku dekad budowany jest tu sukcesywnie duży ośrodek narciarski. Dominują tu trasy łatwe, których jest łącznie 13 km. Odcinków czerwonych jest prawie 8 km. Łącznie 21 km dobrze utrzymanych i urozmaiconych dróg do uprawiania sportów zimowych obsługiwanych przez 28 wyciągów. Cały kompleks położony jest na wysokości 811-1025 m. Tuż przy granicy z Czechami, w unikalnym - alpejskim - mikroklimacie.
<br></br>
  • <strong>Białka Tatrzańska</strong>
<br></br>
Obok Szczyrku i Zieleńca nie może zabraknąć Białki Tatrzańskiej. Wśród kilku okolicznych ośrodków narciarskich najważniejsze to Kotelnica, Bania i Kaniówka. Łącznie 19 wyciągów obsługuje ponad 18 km tras, z czego ponad 14 km to odcinki łatwe. Zdecydowanie warto tu choć raz spróbować swoich sił w jakiejś formie sportu lub rekreacji, szczególnie zimowej. 
<br></br>
  • <strong>Kasprowy Wierch</strong>
<br></br>
W popularnym Zakopanem na wysokości od 1014 m do 1987 m rozciągają się trasy narciarskie o łącznej długości 15 km, które obsługiwane są przez 4 wyciągi.
  • <strong>Szklarska Poręba</strong>
<br></br>
W Szklarskiej Porębie na narciarzy i snowboardzistów czeka w sumie 12 km tras, które obsługiwane są przez 8 wyciągów. Cały kompleks rozciąga się na wysokości od 707 m do 1362 m.
  • <strong>Piwniczna-Zdrój</strong>
<br></br>
Dwie Doliny – Wierchomla Mała/​Szczawnik oraz Sucha Dolina – Kosarzyska to w sumie 20 km tras na zimowy wypoczynek.
  • <strong>Czarna Góra</strong>
<br></br>
W okolicy wsi Sienna na ziemi kłodzkiej dla narciarzy przygotowuje się co roku ponad 9 km tras, które położone są na wysokości do 835 m do 1250 m.
statystyki

Komentarze (14)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!