« Powrót do artykułu

Facebook zapowiada start swojej platformy do rozliczeń. Libra, czyli nowa waluta Zuckerberga

Nadzorcy systemu finansowego bardzo szybko dali Facebookowi do zrozumienia, że droga do startu, nie mówiąc o sukcesie jego waluty, nie będzie usłana różami.

żródło: DGP

To, że zaczniemy płacić w Librach, nie jest więc przesądzone.

statystyki

Komentarze (4)

  • WeteranKrypto(2019-06-30 11:34) Zgłoś naruszenie 41

    Libra będzie "gorsza" od banków. To coś nie będzie zdecentralizowane - to ma być technologia rozproszona ale nie zdecentralizowana. W każdej chwili Cukierberg może zablokować komuś konto "bo nie spełnia standardów ich społeczności" itp. - każdy kojarzy co Facebook potrafi - a ta osłonka w postaci Stowarzyszenia to hucpa. Już lepsze banki są które powoli wchodzą w rozwiązania blockchain które są zdecentralizowane (nikt nie ma nad nimi kontroli) a które stanowią bramę dla przepływów, ich usprawnienia - więc te rozwiązania nie ingerują w biznes banków. Libra natomiast chce zawłaszczyć poletko bankom. LUDZIE - banków jest na świecie tysiące - wszystkie między sobą konkurują - a gdy duzi konkurują, trzeci korzystają (ludzie). Projekt Libra jest niebezpieczna nie tyle dla banków co dla ludzi.

    Odpowiedz
  • alelleuja i do przodu(2019-06-30 11:00) Zgłoś naruszenie 12

    Stary trick. Bogaci sutenerzy znów robią coś dobrego dla kobiet. I spora grupa idiotek w to uwierzyła. Ile kobiet jest wykorzystywanych w kościele, w małżeństwie i choćby przez Islam. Zuckerberg oszukał swoich kumpli teraz chce oszukać banki i wciągnął w to kobiety - tak Panie przodem.Gentlemen na wojnie zawsze przodem puszcza kobiety. To przeciwko wam skierują się bankierzy, zamiast pomóc ubogim kobietom, zaszkodzicie im.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!