« Powrót do artykułu

Firmy łamią cyfrowe prawa człowieka. Nasze dane stały się przedmiotem grabieży

#OwnYourData to hasło, które pojawia się w międzynarodowych mediach coraz częściej. Wszystko za sprawą ruchu społecznego skupionego na walce o „demokratyzację rynku danych” i ochronę prawa do cyfrowej własności. Na tle przedstawianych przez jego liderów koncepcji, RODO wygląda jak zabawa dla amatorów, a wszystko za sprawą nowej technologii oddającej internautom kontrolę nad cyfrowymi informacjami.

Kod liczby kodowanie internet liczby

żródło: ShutterStock

Najlepszym przykładem niewłaściwego traktowania internautów ma być działalność firm zarabiających na śledzeniu ich aktywności.

statystyki

Komentarze (3)

  • bee(2018-05-20 15:05) Zgłoś naruszenie 21

    A ilu cwaniaków chce zarobić z okazji wejścia w życie RODO. Pomału do mnie dociera jakiej ogromnej manipulacji dokonuje drugi człowiek. Firmy zaś szkolą ludzi do oszukiwania - najlepsze w tym są sekty religijne z Rzymem włącznie. Doprowadzić do takiego przeludnienia Ziemi dla swoich potrzeb - to wiele podłości w sobie trzeba mieć.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ...(2019-02-20 04:33) Zgłoś naruszenie 00

    Jak ja strasznie nienawidzę tego czym staje się ten świat z roku na rok. Wasze cenne i przydatne komórki to ni mniej ni więcej SMYCZ, następne będą chipy.Mnie nawet już korci z neta zrezygnować. To i tak szambo.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!