« Powrót do artykułu

Zatraceni w krzemie. Jak nowe technologie niszczą autonomię i zatruwają demokrację

3 listopada 2017 r. o godzinie 19 czasu wschodnioamerykańskiego oficjalne konto prezydenta USA Donalda Trumpa na Twitterze zniknęło. Było sobie, było, a nagle – bach! Nie ma. „Strona nie istnieje” – informował Twitter zdumionych internautów, na moment wytrąconych ze zbawczego transu, w jaki wprowadza ich (nas) główne obecnie zajęcie ludzkości, czyli suwanie kciukiem po ekranie smartfona.

Magazyn DGP 22.12

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Magazyn DGP 22.12

statystyki

Komentarze (7)

 • Optymalizator77(2017-12-26 10:39) Zgłoś naruszenie 144

  Po pierwsze, róbcie takie banery na stronie, które mogę wyłączyć na smartfonie bez problemu, a nie po którejś próbie. Po drugie, tekst zasadza się na niskiej motywacji odwołujacej się do strachu. Nie, nie straszcie. Tekst też nie podsuwa rozwiązania problemu. Bo rozwiązaniem nie jest oddanie mechanizmu pod kontrolę państwu. To stworzy kolejne problemy, które powinny być w oczywisty sposób widoczne, po dwóch ostatnich latach rządów PiS (choć organizacja ta nie jest wyjątkowa). Widoczne wiara w zbawcza moc państwa, mimo wielu negatywnych przykładów, ma się dobrze.. To Głupota. Trzeba edukować innych i siebie oraz rozwijać swoje umiejętności zeby nie być podatnym na prymitywne mechanizmy. Brzmi banalnie, ale jest to wymagający proces na lata. Jest to też najlepsze zabezpieczenie.

  Odpowiedz
 • Andrzej(2017-12-26 19:39) Zgłoś naruszenie 71

  Zabezpieczenie demokracji (głupiego systemu, nawiasem mówiąc), jest dużo prostsze, po prostu trzeba zabronić politykom komunikacji przez narzędzia społecznościowe (pod karą np zabrania czynnego prawa wybotczego) i być może stworzyć jakiś jeden odgórny portal, z którego mogliby korzystać. Że faszyzm? Nie kochani - dyscyplina :) I dlaczego my mamy się męczyć że znacjonalizowanymi portalami-niech robią to politycy! :)

  Odpowiedz
 • Zadumany nad świetlaną przyszłością (2017-12-26 16:29) Zgłoś naruszenie 32

  Coś tutaj zatruwa demokrację? Chodzi chyba o rządy elit, czyli wszechobecną arystokrację (oligarchię). Już Arystoteles gardził demokracją, a przecież nic się istotnie od tego czasu, czyli od upadku ułomnej demokracji greckiej, nie zmieniło. I owszem byli tacy, co próbowali coś poradzić, ale uznawano ich za... wrogów jedynie słusznych ustrojów i... skutecznie się ich pozbywano. Nieliczne w historii późniejsze próby ustanowienia demokracji, poprzez walkę z wszelkiej maści arystokracją i również monarchią (tyranią), to sankcje i uzgodnione międzynarodowe, pod wodzą jedynie słusznych mocarstw, przeciwdziałania. Demokracji, co każde dziecko wiedzieć powinno, nic nie jest w stanie zatruć, ale ona dopiero przed nami...

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • k23(2017-12-27 08:27) Zgłoś naruszenie 30

  Prywatna platforma nic nie przejela. To Trump zdecydowal sie na korzystanie z niej zamiast z oficjalnych panstwowych kanalow komunikacji z mediami/publika.

  Odpowiedz
 • lol(2017-12-27 08:24) Zgłoś naruszenie 10

  powstaje pięć nowych profilów - a może profili ? KAROLINO trza było zmienić nauczycieli bo to GŁĄBY były, he,he,he ....

  Odpowiedz
 • Oo(2017-12-27 10:59) Zgłoś naruszenie 10

  Postulaty by serwis pobierał opłaty, oraz chęć aby to i owo znacjonalizować proponuję wprowadzić najpierw u Siebie - niech Pani zacznie przez rok przelewać pieniądze właścicielom wskazanych platform i przekaże posiadany majątek w formie darowizny na szczytny cel. Po roku proszę ponownie ocenić na ile jest to dobre rozwiązanie :)

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!